Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Domácí Úkol - termíny

Dodnes zůstává záhadou, proč si australští pelikáni vybrali ke hnízdění nejteplejší a nejsušší místo na
kontinentu a jak poznal__, kdy se k němu vydat.
V 19. století vařil__ maorské ženy jídlo v horkém prameni.
Rostliny, které se uchytil__ na promrzlé půdě severních svahů pohoří Aljašky, musejí umět přežít chlad,
vítr i nedostatek srážek. Rostou navíc v trsech, aby si lépe udržel__ teplo.
Čluny si na své strhující plavbě razil__ cestu peřejemi Colorada.

pomužete mi vyhledat termíny ( odborné názvy ) ?
Děkuju :)
Domace ulohy nerobime. (fleg)

Za prve, je to tvuj domaci ukol. Jak uspesnej clovek si myslis, ze vyroste z nekoho, kdo s kazdym nesmyslem se obraci na jine a neporadi si s nicim? :) V dnesni dobe internetu a informaci jednim klikem :-/ Vis, mnoho z nas, kdyz delalo treba referat, muselo jit do knihovny pujcit si knizky, opisovat jejich casti...ale jako klidne ti kazdej ukol vypracujem my, v pohode. I uklizecky a pokladni jsou potreba.

Za druhe, vubec netusim, co po nas chces. Jake terminy mame hledat? Chybejici mista jsou na doplnovani i/y, odborne nazvy tam nevidim naprosto zadne. Fakt nevim, co mame delat.

Doplňte i/y, vypište termíny a rozhodněte, do kterých vědních oborů byste je zařadili:

Jo takhle :)

Pelikán - Biologie, presneji zoologie, jeste presneji ornitologie :)

Ach jo, dneska si mladez neporadi fakt s nicim. Za mych mladych let jsme jeste poctive ukoly aspon opsaly od souseda, i to vyzadovalo nejakou iniciativu...dneska uz jen cekat na vysledek na poradne :) Par zemepisnych pojmu a nevi, kam je zaradit...navrhuju pro zacatek treba zemepis.

Tak to uznavam kazdopadne, take jsem to vubec nepochopil ze zacatku :) Do dusledku by to melo vypadat asi takhle nejak:

Australie - zemepis
Pelikan - viz.výše
Hnizdeni - architektura :-D
nejteplejsi a nejsussi - statistika a meteorologie
19.stoleti - historie
Vareni - gastronomie
Maorske zeny - zemepis a biologie
jidlo - gastronomie, dietologie
horký pramen - geologie
Rostliny - biologie
půda - pedologie
promrzlá - fyzika
pohoří - Geomorfologie
Aljaška - zeměpis
chlad - fyzika
vítr - meteorologie a fyzika
srážky - meteorologie a statistika
rostou - biologie
teplo - fyzika
plavba - fyzika
razilo - fyzika
peřeje - hydrologie
Colorado - zemepis a hydrologie

Tak co treba takhle? :-D

PS. Ano, nudim se.