Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení studia na VŠ

Zdravím,

studuji prvním rokem na VŠ. Vidím to tak, že jsem si vybrala obor, který není zrovna pro mně a zvažuji ukončení. Jestli-že ukončím studium v zimním semestru, automaticky ztratím status studenta, že? Zvažuji, že příští rok bych nastoupila do prváku, ale na jiný obor a teď bych šla alespoň pracovat. Získám potom status studenta opět v září a jak je to s doplatky za VŠ?
Děkuji :)

Jde-li o veřejnou VŠ, máš na vystudování bakaláře 4 roky. To je standardní doba navýšená o 1 rok. Další navýšení už se platí. Takže s jedním neúspěšným rokem studia se dá stále vše v pohodě zvládnout. Ale když skončíš už v půlce semestru, zůstane ti ta druhá půlka k dobru, kdyby se ti nedařilo v dalším studiu.

Já bych osobně na té škole nějak udělal zimní zkouškové (aspoň na min. počet kr) a zůstal i přes letní semestr. Pokud chceš pracovat, můžeš a budeš moct využívat studentské výhody. Kontrola studia probíhá obvykle po zkouškovém. Před tím tě nevyhodí.