Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mononukleoza - jak dlouho budu nakažlivý?

Zdarec. Dostal jsem mononukleozu (ví se to z krevních testů). To mi doktorka ovšem jen zavolala. Veškeré informace (léky, dietu, doba rekonvalescence atd.) jsem zjistil na netu, ale nezjistil jsem, jak dlouho budu nakažlivý pro ostatní.
Mononukleoze se říká taky "polibková nemoc" - Mám přítelkyni a chci vědět, jak dlouho budu pro ostatní lidi, hlavně pro ni, nakažlivý.
Po jak dlouhé době tedy nebudu pro ostatní "hrozbou"?

Děkuji za veškeré odpovědi! :)

Mononukleozu naprosta vetsina(>95%) lidi prodela v detskym veku a v bezpriznakovy forme a od ty doby ma imunitu. Jen ti, co si ji nechaji na dospelost pak trpi... Takze stejne - bud pritelkyne mononukleozu mela a je ji to sumafuk, nebo uz ji od tebe chytla a budete dietu drzet spolu.