Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Berlingo zkušenosti

Ahoj,
plánuji koupit do rodiny ojeté Berlingo s 1,6 HDI motorem, více zde. Moje otázka je, zda tento motor je dobrá volba, zda je spolehlivý a netrpí nejrůznějšími neduhy? Budeme jezdit většinou krátké desetikilometrové jízdy do práce + školky. Plus občasné delší projíždy po Česku na dovolenou..

Jak píšou kolegové nade mnou, diesel bude trpět vzhledem ke krátkým trasám.Motor ani olej se neprohřeje, mazací schopnosti jsou hporší.Pozor neplést si teplotu oleje s teplotou vody.To že auto po pár kilácích topí, neznamená že je prohřátý olej.

Ve vašem případě bych kouknul spíš po benzínu a při troše štěstí koupíte něco i s LPG.