Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Hypotéka

Zdravím. Chtěl bych si v příštím roce vzít hypotéku na byt...cca. 700 000-1 000 000. Dle kalkulačky bych měl mít nárok na 1 100 000. Chci se zeptat, zda je nutné složit nějakou zálohu ve výši například 10%? Popřípadě jaké jsou podmínky pro získání hypotéky.
Na hypoteku sa treba spytat na spravnej poradni najprv...idealne asi na tej ekonomickej, ktora je kusok nalavo od zivota. (fleg)

100% hypotéku ti dá málokterá banka, výhodou je nějaká finanční historie u banky, pokud zvolíš svoji "domovskou" banku. A pokud ti dají 100 %, tak to obvykle znamená vyšší úrok.
Samozřejmě je dobrý, když už máš nějaký peníze našetřený, čím víc, tím líp, pro banku je to ukazatel toho, že seš schopen nějaký peníze vydělat a hlavně půjčka bude lépe krytá, když na ni půjčí menší částku, než je cena kupované nemovitosti.
Samozřejmě je nejlepší se zeptat přímo v bance. Taky je dobrý obejít více bank, nebo sehnat dobrýho finančního poradce.