Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úkol do školy - časová pásma

Zdravím, moc prosím o pomoc s následujícím úkolem do zeměpisu:

V kolik hodin a v jaký den musím vyletět z Prahy, abych byla letišti v New Yorku 26. 11. v 4.30? Let trvá 10 hodin.

Díky moc! Já si nejsem moc jistá :/

Zdravím, prosím naposledy o pomoc:

Jaký den a v kolik hodin musíte vyrazit z Tokia do San Francisca, když Vám konference začíná v 12.30 dne 28. 10. Let trvá 5 hodin a cesta z letiště na konferenci 3 hodiny.

Mě to vyšlo tak, že musím vyletět 29.10. v 10.30.

Díky moc všem, co mi pomohou :)

Ale já to musela počítat přes tu datovou mez, která je v tichém oceánu. Což znamená, že Tokio - San Francisco je 6 pásem. 6 hodin z pásem jsem si přičetla k 12.30 = 18.30 a pak odečetla 8 hodin cesty a letu a vyšlo mi 10.30. To se dá taky takto počítat ne?