Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Morče - jak na drápky

máme doma 2 a půl roku staré morče..

doteď jsme štípali drápky klasickejma malejma kapesníma kleštičkama, ale to už teď není možné.. má je už poměrně velké (tloušťka) a do kleštiček už se mu skoro nevejdou

každé takové zkracování se už protáhne na 20 minut.. páč je to samec a navíc hrozně hyperaktivní, akční, uřvanej a zkrátka s ním musíme zápasit (kvůli tomu už se nám ho podařilo 2x střihnout do nervu -> vrylo se mu to do paměti a o to víc teď s náma bojuje)

přemýšlím, že v pondělí dojdu na veterinu, nechám si drápky zkrátit tam za poplatek a rovnou si u nich (nebo mi poradí prodejní místa) koupím speciální kleštičky na drápky.

na netu jsem jich samozřejmě našel mnoho.. a nejsou ani drahé (100-200 Kč), ale nechci kupovat něco, co nebude fungovat, páč většina z nich jsou nějaké univerzální (psi, kočky, hlodavci, všechno..)

takže bych vás chtěl poprosit, zda byste mi neporadili nějaký konkrétní výrobek, se kterým je zkracování hračka, šmik šmik a hotovo :)

My strihame kralikovi drapy normalne timhle:

[http://az-nehty.cz/wp-content/uploads/2012/01/n%C5 %AF%C5%BEky-na-nehty.jpg]

Jednou jsme tim s kamoskou okudlaly drapky i jejimu morceti a bez problemu. Specialni klesticky jsme kdysi meli, ale to bylo nepouzitelny. Nejlip se fakt osvedcily tyhle klesticky na nehty. Ten drapek se tam vejde uplne v pohode.

Jop, pořiď si ty nůžkový kleště, co sem dala lidule, stojí cca 90 Kč a nemusíš nic rešit (krom té samotné akce na morče :-D). Hlavně si nepořizuj tydlety http://medicinske-nastroje.cz/165-216-large/kleste -na-drapy-gilotina.jpg, sice jsou účinný, ale pokuď se chystáš střihnout, už to svíráš a zvíře zrovna cukne nohou, tak mu ten dráp akorát tak utrhneš.. Těma nůžkama to sotva pozná a zvíře může být při stříhání s trochou šikovností i na zemi, aby se ve vzduchu zbytečně nemrskalo.