Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teleskopický obušek ESP velikost

Dobrý den,

Měl bych zájem si pořídit teleskopický obušek, ovšem nemůžu se rozhodnout jakou velikost.
Nabízí se mi 2 možnosti velikost 18 (450 mm) a 21 (530 mm).
Který podle vás bude lepší na sebeobranu ať už zpacifikování člověka nebo vzteklého psa ?
Budu rád když mi pomůžete dát dohromady klady a zápory.
Měřím 180 cm a váha 78 kg.
Děkuji.

klasický kaser na sebeobranu lepší :D je to malé ľahké a dosť účinné. Hlavne vám nesmie vytiecť vo vačku :D
o niečo menej účinné je plynová pištoľ ktorá daného človeka (útočníka ) môže odstrašiť aj bez nutnosti použitia :D

Osobne nenosím ani jedno, jedine mám v batohu pernamentne nôž ktorý síce nieje na obranu ale má 100 ďalších využití a keď už tak aj na tu obranu by šiel použiť no poćhybujem že u toho psa by som ho stihol v nájsť na to ešte vytiahnuť :D

Mám velikost 16 a na skryté nošení je dělaný takže ho mohu pohodlně nosit kamkoliv .. do města apod. Je sním lepší manipulace a obratnost. Za mě je to vel.18 Je praktický a na sebeobranu vystačí , agresivního psa zkrotíš jakýmkoliv obuškem ale musíš sním umět jinak ti je na nic :) Zkus si u ESP dokoupit výcvikové CD za 80,-Kč a nebo se přihlásit na výcvikové kurzy s teleskopickým obuškem :) A btw. udělal jsem si mini test , mlátil jsem sním do dřeva do betonu a furt stejný tvar a nic se nezměnilo :) hlavně si kup KALENÝ a kup to z www.obrana.cz toto je e-shop kde ti k nákupu nad 600Kč dají dopravu free a navíc je to ofiko e-shop značky ESP + víc o čem mluvím studuji policejní školu laik nejsem :D Doufám že jsem pomohl ahoj ;)