Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím lze vydělat peníze při studiu

Zdravím, chci poradit. Vyzkoušel jsem toho už hodně.. různé brigády, práce a podobně. Mým cílem je mít i při studiu něco, co mi bude vynášet alespoň nějaké peníze navíc. Jsem student vysoké školy a peníze se vždy hodí. Přemýšlel jsem nad psaním knih, spravováním eshopů, založením eshopu, ale všechno mi přijde strašně tuctové - je tady toho mnoho. Co tedy dělat, aby to vydělalo nějaký peníz? Dík za tipy :)

Písanie kníh za tuctové nepovažujem. Nájdi si tému, ktorá ti je blízka, podaj ju originálnym spôsobom a hneď budeš vyčnievať z davu. :-)

Inak nepíšeš, čo ťa baví. Ak si dobrý v jazykoch, môžeš prekladať/tlmočiť. Pokiaľ to navyše nebude angličtina, dovolím si tvrdiť, že nebudeš ani tuctový, ale môžeš sa dokonca vypracovať na celkom cenného.

Na správu e-shopu potrebuješ ovládať programovanie (obvykle aspoň PHP + MySQL) na veľmi solídnej úrovni, hotové riešenia sú fajn, ale keď sa niečo rozbije, musíš vedieť, koľká bije. Na jeho založenie zase treba dobrý nápad, manažérske schopnosti + ajťáka, ktorý sa bude starať o technické veci + účtovníka.

Za mojich cias sa dalo slusne zarobit na semestralnych projektoch, konkretne ja som spravil par prevodoviek pre ludi, ktori tym nechceli zabit mesiac.
Sranda bola, ze som akotak strojarine zacal rozumiet az prave pri prevodovkach, kde som sa naucil a pochopil kopec veci, dovtedy som ako gymnazista dost v konstrukcii strojov tapal a prevodovky som robil aj pre ludi, co mali za sebou strednu skolu strojarskejo zamerania.
Cena bola na urovni mesacneho platu vtedy, vypracovanie trvalo 2-4 tyzdne v zavislosti od toho kolko clovek tomu venoval casu (dalo sa aj rychlejsie, ale sak zabavat sa bolo chodit treba).
Okrem vypoctov, vykresov a kompletnej dokumentacie vsak sluzba zahrnala aj pripravu daneho jedinca na obhajobu prace, takze slo aj o skoliacu cinnost.

Sukromny stripter, dzigolo, apod. Alebo umyvat riady v nejakom bare, apod :)
Btw. ale radsej rob tie semestralky spoluziakom :-)
Btw2. ja som tusim popri vyske robil nejaky cas na VPP pre jednu firmu softwerovu, ale studoval som IT. Co robi psychlog netusim, skus s inejake psychoporadne ci nepotrebuju nejake pomoc na VPP