Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokuta za propadlou občanku

Dobrý den. Zjistil jsem že mám asi 4 roky propadlý občanský průkaz. Chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s výměnou po takovéto době. Vím že mohu dle zákona dostat pokutu až 10 000kč...ale doufám že se tak nestane

no já se právě modlim za to aby vymáhání práva nebylo přísnější...přece nedstanu 10 000kč za to za sem si nevšiml data na průkaze kterej skoro nepoužívám, klidně nějakou symbolickou pokutu zaplatim za hloupost ale ne 10 000

Já bych viděl problém v tom, že pokud se při úředním jednání musíš prokázat občankou (nebo pasem) a obojí máš propadlé, tak úřední výkon nemusí proběhnout - třeba je otázka, jestli ti na poště vydají zásilku co je určena do vlastních rukou.

ti na poště vydají zásilku co je určena do vlastních rukou

Správně žádnou, průkazu skončila platnost, tudíž je neplatný, tečka. Nemine týden, aby někdo takový nepřišel pro dopis, pro prachy nebo třeba pro výpis z rejstříku trestů. To pak poslouchám legendy, že proč si to ti lidé nevyměnili :-)

Já měl po svatbě znehodnocenou občanku (ustřiženej roh) asi dva roky. Nikdy to nikomu nevadilo. Akorát jednou jsem byl arestován při běžné silniční kontrole v DE. Ale ani tam jsem nakonec nic neplatil. Jen jsem si chvilku pobyl na fízlárně. Při výměně pak jenom ouřednice pouštěla hrůzu, ale taky zadáčo....