Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemoc z mrtvé kočky?

Zdravím dobří lidé, jednou jsem na silnici uviděl sraženou kočku. Nebyla nijak viditelně deformovaná (na placku, orgány ven atd..), tak mi přišlo správné ji hodit alespoň do keře. Byla zima, tělo bylo zmrzlé jako nehybná socha z kamene. Měla krev z tlamky a jak led tál, potřísnila mě. Je to asi rok, ale teď jsem si na to vzpomněl a napadlo, mě jestli jsem si počínal správně, zda mohu chytnout nějakou nemoc z doteku mrtvého zvířete? (když se mi to nedostane do rány/úst). Kdyby se to třeba opakovalo.

Kéž by takových co hodi kočku do škarpy bylo víc..... většinou se tam necha rozjezdit do ztracena.....
Není se čeho bát jak píšou nahoře vzit ji přes něco a pohoda.
To mě připomělo jak mi bylo asi 10 a našel jsem přejetou kočku tak jsem ji seškrabal z cesty, vykopal vedle cesty hrob a zakopal ji. Bez rukavic, měl jsem jen malou plastovou lopatku. Ani nevim jestli jsem si pak hned vubec umyl ruce... ;-) A žiju.