Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co stihnout před dovršením 26 let

Možná jsou tu tací, kteří řeší podobnou situaci a nebo si ji už prožili, ale rád bych se zeptal, co by člověk mohl/ měl stihnout před dovršením 26 let. Příští týden je mi 27 a jak je známo, tímhle končí spousta různých výhod/ nabídek pro "mladé".

Telefonní paušál či cestování (vlakem) neřeším, a v bance mám studentský účet do 30 let.

Nějaké poznatky? Díky.

Právě že pokud to stihneš vyřídit do 26,99 let věku, tak ti ty výhody (In-karta Českých drah, paušály atd.) platí další 2,3 roky nebo i déle (a je jedno, že na konci té výhody ti je třeba 30 let). To tu právě řeším.

Chlapi, vy mi vůbec nepomáháte!

Jasně, moje babička se taky vdávala ve dvaceti a hned na to měla moji mámu, ale dneska je 2016. Protože jsem dlouho cestoval a neutřídil si to v hlavě, tak dítě přijde nejdříve až po dokončeném vzdělání, příp. následné kariéře.

Ach jo :)

Co ti kdo ma ulechcovat? Zij si zivot, jak uznas za vhodny prece. Neexistuje zadny etalon spravneho zivota :) Neni nic co se musi stihat, melo by se stihat, ma se stihat...

Jedine, co si myslim, ze by mlady clovek mel stihnout je....trochu si uzit, vybourit se. A tim nemyslim jen zensky,ale tak nejak obecne. Zeny,chlast,akce,koncerty,cestovani...kazdy jak uzna za vhodny. Protoze proste kdy jindy :) Neni nic horsiho, nez kdyz si v 40ti clovek uvedomi, ze si nic neuzil a zacne to chtit dohanet :)

Ze kdysi bylo normalni mit deti v 18ti je bezpredmetne. Jeste driv bylo normalni, kdyz zena rodila ve 13ti a normalni bylo mit mucirny ve mestech. sablonu na zivot nikdo nevlastni...

Většina holek co dlouhodobě znám, je jim kolem třicítky, taky nechtěli o dětech ve dvaceti ani slyšet, pokud děti mít mohly, tak už je mají.
Odstrašující je pro mne případ jedné kamarádky, která děti mít nemůže (to ovšem okolí neví), ale navenek razí názor, že je nechce, tím že je nemá, je vcelku úspěšná v ostatních odvětvích, včetně kariéry a chová se celkem suverénně (okolí zase nevidí ty probrečené noci) - a v podstatě to přenáší jako vzor na mladší generaci (naštěstí celkem dobře stále u žen fungují biologické hodiny), to, že se to za pár let překlopí a skončí jako prázdná skořápka je věc další.
S defektními vzorky, kteří nechtějí mít potomstvo z vnitřního přesvědčení (ne kvůli tomu, že nemají kde bydlet, nebo na to prostě nemají...) naštěstí nemám osobní zkušenost, myslím, že je jich daleko méně, než se to dnes prezentuje.