Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pouze hodina denně na PC

Ahoj,
je mi 14 let a brzo bude 15. Ve škole mám ten nejlepší průměr a to se skoro vůbec neučím. I přes to vše jsem omezen na PC a to pouze hodinou denně. Chtěl bych ale víc, stačila by mi i 1,5 hodiny (během této doby stíhám 2 zápasy v CSku). Rodiče jsou ale celkem přísní a už při menším přetahu jsou naštvaní celý den na mě.
Co mám dělat, abych navýšil svůj limit? Když nakousnu téma na PC, je hned ze mě závislák a tak. Ale já si pokecám i s kámošema a zlepšuji svojí angličtinu. :(
Předem díky za odpověď.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Byl sem na tom podobně. Měj aspoň jednoho koníčka (nástroj, sport, ...), něco mimo domov. Řekni si…
Odoaker 13.01.2016 01:14
Odoaker
Nezmiňovat ostatní? Aby rodicě žili ve své naivní představě a bublině? Musej otevřít oči a vědět co…
icepower32 13.01.2016 10:28
icepower32
Záleží, jak je kdo vychovanej. To, že 3/4 třídy dostane za 3 z diktátu a ty za 2, není důvod k tomu…
Odoaker 13.01.2016 14:53
Odoaker
Nějak jsem nepochopil co teď píšeš, ale to je jedno.. Koukám na ten dodatek - "bejt pár let pérovane…
icepower32 13.01.2016 15:22
icepower32
Můj první příspěvek je o tom, že má mít koníčka ještě dalšího a udělat, co mu řeknou rodiče doma. Pa… poslední
Odoaker 13.01.2016 21:28
Odoaker

Byl sem na tom podobně.

Měj aspoň jednoho koníčka (nástroj, sport, ...), něco mimo domov. Řekni si o práci, kterou máš udělat za ten den třeba a pak, když budou aspoň trochu rozumní, tak tě něchaj si dělat, co chceš ve zbytku volnýho času.

Máma to konečně vzdala, když mi bylo tak 16,17 a pochopila, že jde akorát proti zdi.

PS. Rozhodně bych nepoukazoval na ostatní... určitě bych čekal jejich reakci typu: "Mně je u prdele, co dělaj tvoji kamarádi..." Časem se to pak otočí, že když nebudeš zmiňovat ostatní téměř vůbec, tak se tě na ně sami rodiče budou ptát:)

Nezmiňovat ostatní? Aby rodicě žili ve své naivní představě a bublině? Musej otevřít oči a vědět co se v dnešní době děje a že to není tak, jak oni si představují či že je to jinak, než jak bylo když oni byli mladí... ;-) moje máma za tohle byla hrozně ráda když jsem ji zapojil do procesu a věděla, všechny možný věci, které by se jinak neměla sama šanci jako ostatní rodiče dozvědět..
A čekat až někdo něco někdy snad pochopí, to je fakt stupidita...

Záleží, jak je kdo vychovanej. To, že 3/4 třídy dostane za 3 z diktátu a ty za 2, není důvod k tomu mít tu dvojku. Měla to být jednička. Když se každej bude snižovat s davem ovcí, tak to tu bude za chvíli vypadat jak ve filmu Idiocracy (imho. myšlenka filmu dobrá, ale film jako takovej nic moc).

K poslední větě: pokud nepochopí, musíš jít vlastní cestou a těch pár let holt bejt pérovanej. Ale pokud doma děláš, co máš a navíc máš i jinej koníček, tak ten rodič musí být trouba, aby nepovolil uzdu.

Můj první příspěvek je o tom, že má mít koníčka ještě dalšího a udělat, co mu řeknou rodiče doma. Pak by ho mohli nechat si dělat, co chce a přijmout (= pochopit), že chce trávit čas na PC a nezakazovat mu to.
Ty si oponoval tím, že čekat až někdo něco pochopí, je stupidita. => zbývá imho poslední možnost a to je přijmout fakt, že rodiče sou takoví a pak se dát svojí cestou.

Kompromisem je právě to, že on udělá úkoly doma a oni ho na oplátku nechají na PC.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru