Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemocenská -> ukončení

Zdravím,
dneska mi bylo špatně (bolest hlavy, od žaludku zvracení, průjem), tak jsem šel za doktorem aby mi dal na dnešek neschopenku, kterou mi dal až do 19.1 a ještě mi napsal nějaké prášky, ale takhle špatně mi bývá jednou za čas (pravidelně jednou za x měsíců) na jeden den, další den mi je dobře.

Nechci být doma. A nevím co s tím, na nemocenské jsem ještě nebyl. Jestli kdyby mi bylo dobře, jakože určitě bude, jestli bych mohl jít normálně do práce a pak zavolat doktorovi že mi je dobře.

Řešením je jít k doktorovi a požádat o ukončení neschopnosti. Akorát v neschopnosti se první tři dny nic neplatí, resp. jsi doma zadarmo.
Taky jde třeba zavolat do práce a domluvit se na jednom dni nepřítomnosti a třeba to pak napracovat, nebo tak nějak. Za to bude zaměstnavatel raději, než když někdo marodí.