Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výživné na dítě

Dobrý den,
chtěl bych se optat, jak je to s výživným na dítě, v případě, kdy otec není uveden v rodném listu. Může matka, která se na 100% sama stará o dítě domáhat výživného (ač po biologickém) po otci, když uvedla, že otec je neznámý?

Pokud otec nebude uveden v rodném listě dítěte, pak platí, že nebude mít vůči dítěti žádná práva ani povinnosti. To znamená, že nebude mít právo dítě vídat, v případě Vašeho nového vztahu nebudete muset získat jeho souhlas s adopcí dítěte, ale nebude Vám muset platit ani výživné. Pokud nebude uveden v rodném listě, nebudou jeho příjmy při posuzování nároku na sociální dávky posuzovány společně s Vašimi - bude tedy pro Vás jednodušší tyto dávky získat.

Zdroj