Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bydlení od rodičů

Ahoj všichni,
Mám takový dotaz. Ať na internetu hledám jak hledám tak nemohu nikde najít nějaký zón kde se dozvím do kdy je povinnost bydlet u zákonného zástupce. Většinou jsem našel že je to od 15ti let ale rodiče do 18 mohou zažádat o návrat dítěte. Děkuji všem za odpovědi :)

Mám pocit, že ta odpovědnost jde trochu dál, například v případě, že dítko studuje i po 18tém roku a sahá to až do 26ti let. Dost možná, že po 18tém roku už mnoho povinností a zodpovědností odpadá, ale určitě to není tak, že všechna odpovědnost tím rokem končí. Ta končí právě až 26tým rokem ( v případě že děcko stále studuje). Přinejmenším ta zákonná.

Pokud studium dítěte skončilo v 18ti, pak to ale platí.

Možna se pletu, ale bývalo to tak.

Povinnost bydlet u rodičů ale po 18tém roce určitě není. Jak je to do 18ti let si nejsem jistý