Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám odejít ze školy?

Ahoj, mám takový problém,nastoupil jsem na školu do Prahy a jsem na intru. Ale škola(obor) mě vůbec nezajímá a na intru se neumím zabavit. Na internát jsem vůbec nechtěl tak nějak mě "přemluvili". Přemýšlím že bych školu ukončil protože se nechci další půlrok trápit (jsem teprve v prváku) a nechci dělat v životě něco co mě nebaví. Myslíte že bych měl odejít?

Nevím, jestli jde i o tento případ. Ale v množství větším než malém se na poradnách setkávám s podobnými "dotazy" mlamojů, jestli mají seknout se studiem a poté co se jim dostane přehršle rad od starších a zkušenějších, aby to nedělali, se tazatel upíše, že ho z té školy vlastně už vyhodili (nebo vyhazov čeká a už se s tím nedá nic dělat) a hledá spřízněné duše co by ho ubezpečily, že je to vlastně dobře - zřejmě pro rodiče, aby následky doma nebyly tak bolestivé.
:-D:-D:-D:beer:

Na mě zase tady tento tazatel působí dojmem,že by chtěl tak pracovat v "americkém filmu" Krásné kanceláře,hezké sekretářky,nablýskaná auta,po práci do baru.Barák vybavený nejnovějším méblem. Nedivím se,že se mu na intru nelíbí.

Pokud někdo bez školy dokáže v životě uspět, není to díky tomu, že nestudoval, ale díky tomu že je schopný. Takový člověk i kdyby vystudoval, dokáže to samé nebo i více jako bez vzdělání.

Ovšem na druhou stranu existuje i dost neschopných, kteří jen díky titulu jsou schopni získat práci.

Tedy celkově mi z toho vyhází, že vysoké vzdělání není na škodu úspěchu v žádném případě ....

nechci dělat v životě něco co mě nebaví.

Ty to budeš mít asi v životě složité,málo zaměstnavatelů Ti bude hledat a nabízet práci,která by Tě bavila a byl by jsi ochotný ji dělat.Bude to spíš naopak-Když se vám to nelíbí,můžete odejít.

hnít celej život někde ve fabrice, kde tě to vyloženě sere

Poznal jsem pár takových lidí, když jsem dělal ještě manuální brigády (ve výrobě). Jejich nechuť k práci se zhoršovala a časem začali být nebezpeční nejen vůči sobě, ale i vůči okolí (ostatním pracovníkům a majetku firmy). Byli pak samozřejmě vyhozeni..

Je otázka, jestli práce co $ere je záležitostí náplně práce nebo spíš přístupu soudruhů magorů ...eee managerů k pracovníkům. Když už jsem měl za pár do důchodu a mohl si už leccos dovolit, řekl jsem výkonnému řediteli, když se mne snažil zmermomocnit, abych převzal jeden projekt (proti kterému bych jinak nic nenamítal), že firma se mne snaží na$rat a že se jí to daří.

Už jenom proto, že se ptáš, tak s tebou není něco v pořádku. Dle mého názoru by jsi asi odejít měl. Co tam budeš dál dělat? Vyber si školu, která tě bude bavit blízko tvého domova a do školy dojížděj.

Mnoho úspěchů v budoucnu přeje

Šmoulík Radka