Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč se sklenice brzy "ublemcají" ?

Když sedím u televize, nebo PC, rád kouřím a k tomu si dávám nealko, vínko, koktejly atd. Po třech použití sklenice je hned zvenčí neprůhledná, matlavá. Přísahám, že nikdy nic nevyliju, nepřeliju, ruce jsou čisté a suché. To mi hlava nebere. Bez falešné skromnosti můžu říci, že jsem člověk poměrně vzdělaný ve věcech přírodních věd, ale tady jsem vysvětlení nenašel...Něco mi uniká.

loading...

Kozni maz a pot je u kuraka o dost nechutnejsi nez u nekuraka, navic kdyz se na to jeste nanese dehet a jiny sajrajt z koure, tak je to pak "lepive". A to, ze nemas zazloutle prsty neznamena, ze jsou ciste, uz po jedne cigarete v ruce je to znat podle smradu, takze ta cistota je jen vizualni. Ten bordel vpodstate zapricinuje dehet a nikotin.

Na to zadnou udirnu nepotrebujes, ono uplne staci trochu kourit a usazuje se to vsude. Kdyz nebudes myt okna, tak to tam casem taky uvidis. Schvalne to zkus priste v rukavicich :). Jinak to, co se ti dela na sklenici, se ti pri koureni dela i na plicich.

Jeste me napadlo, ze pokud pijes studene piti, tak i rozdil teplot muze mit na vysledek vliv kondenzaci a i ta mastnota bude asi trochu tuzsi a "viditelnejsi".

Že sklenice která se pokaždé neumyje, je po dvou až třech použití zapatlaná, je naprosto normální. A to i v místnosti, kde se vůbec nekouří. Kdo nevěří, ať to nejdřív zkusí, než začne rozvíjet svoje konspirační teorie. Je to samozřejmě tím, že sklo není nikdy ideálně hladké jak se na první pohled jeví (možno zkontrolovat pod mikroskopem), takže se maz z rukou, i drobné částečky z nápoje usazují v pórech skla. Svádět to na dehet, nikotin, a nechutný pot, je jen paranoidní výplod zarytých nekuřáků...:-/

To náš bývalý závodní lékař (původně chirurg) zase potřeboval jen jednu sirku denně. Ráno si s ní zapálil první cigáro, a pak už jen odpaloval jednu cigaretu od druhé. Když k němu člověk přišel s kašlem, první otázkou bylo jestli kouří. Na odpověď "ano" měl pohotovou odpověď: "To já kdybych nekouřil, tak si ani nezakašlu..."
Pamatuju, že mi jednou sešíval rozřízlou ruku (tři stehy) s cigárem v hubě ;-)