Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dar, který by mi usnadnil život

Dobrý den,
Mám prosbu
Již druhým rokem studuji na gymnáziu, ale nejsem zrovna z bohaté rodiny.
Nechci tím zatěžovat rodiče, ale potřebuji pořádný a bohužel dost drahý notebook do školy
Doma na to prostě nejsou peníze a jsme rádi že vystačíme
Notebook stojí cca. 30 000 Kč, potřebuji ho, neboť se věnuji grafické činnosti a tam je potřeba notebook, který je dost výkonný na programy, které k tomu potřebuji.
I kdyby jsem celé dvou měsíční prázdniny pracoval, stejně by jsem si na něj nevydělal
Proto mě napadlo, že by jsem mohl požádat jednu Paní kousek od nás
Vlastní dosti výdělečnou firmu, vynáší jí to zhruba 30 milionů korun ročně, jen čistý zisk
Zrovna minulý týden si koupila nové auto, luxusní Volvo
Už jsem zoufalý, nebylo by možné ji nějak pořádat o tu částku na ten notebook?
Nevím, co by jsem měl nabídnout
prosím poraďte mi, jak ji nějak zaujmout, aby jsem se mohl z plna věnovat svým povinnostím
Je tu nějaká možnost od ní ty peníze získat, třeba jako dar?

Kdyby ta paní dávala takovým, jako seš ty, tak by to nový Volvo nikdy neměla.
Zamysli se nad sebou - někteří nemají co do huby a ty chceš jít žebrat o notebook? Najdi si brigádu a vydělej si, co půjde. Pokud to opravdu potřebuješ, zbytek by ti mohli rodiče vzít na splátky.
Uvědom si, jakou hanbu přineseš sobě a svým rodičům, když budeš žebrat u bohatých. Fuj.

Nebo u té paní požádej o brigádu.

Zatím všechny školy, které jsem viděl, měly na výuku počítačových předmětů (obzvláště pak na grafiku) vlastní počítačové učebny. To vás fakt nutí si kupovat vlastní notebook?

Nám teda na střední (nedávno) vždycky spíš nadávali, když to někdo vytáhnul.

Pokud už to fakt jinak nejde, tak bych se styděl žebrat u někoho cizího.

Samozřejmě v rámci lokality, ale brigádami se 30k za prázdniny vydělat dá. No, určitě bych si dokázal představit i lepší prázdniny, ale dá se to. Jeden čas jsem chodil i během školního roku 2 dny v týdnu po škole a v sobotu/neděli. Tím se tomu dá taky trošku pomoct.

Pokud děláš osmičky za 100Kč/hod, tak 30 litrů je přesně 37,5 pracovních dní. Prázdniny mají 62 dní, takže se to stihnout dá. (Osobně vyzkoušeno)

Kilo na hodinu se sehnat dá. Záleží, jestli mu už bylo 18 (pak by to bylo poněkud jednodušší). Záleží taky, na co má talent, těžko mu tu navrhnout skladníka, jestli váží 40 kilo a těžko mu navrhnout call centrum, jestli šišlá.

Mimochodem, kdyby dělal osmičku každý den (teda včetně víkendů), tak si na ten notebook za prázdniny vydělá i za předpokladu, že bude dělat za minimální mzdu (a že se dá sehnat podstatně líp).

Nezapomeň ten příjem zdanit, i když jako student má odvody nižší.
18 let určitě nemá, ve druhým ročníku střední školy.
Kilo na hodinu pod 18 let? Utopie, nemá co nabídnout, krom rukodělné síly do výroby. Nejsem si jist, jak je to s přesčasama pro mladistvé.

A nakonec jsem si jist, že notebook za 30 litrů opravdu nepotřebuje. Určitě to jde dělat i jinak, než s notebookem a pokud notebook musí být, tak určitě vyhoví i model za polovičku a na ten si reálně vydělat může. A bude mít i čas si užít prázdniny.

Do určité částky se nic nedaní (dohoda o provedení práce nebo tak něco), nevím přesně, kolik to je, třeba by se do toho vešel.

Pokud měl odklad, tak by mu klidně mohlo být 18. Já ve druháku už měl papíry na auto, takže může. Ovšem nemusí, to nemůžeme vědět.

S posledním odstavcem souhlasím, jsem něco v podobném smyslu i psal.

Jaké činnosti mohou spadat mezi příležitostné příjmy? „Typickými příklady jsou pronájmy movitých věcí, příjmy z pěstitelství nebo chovatelství. Aby se jednalo o příležitostný příjem, nelze mít pro tuto činnost živnostenské oprávnění a musí se jednat o jednorázové činnosti a služby,“ dodává Anna Klímová, daňová konzultantka Mazars.

Obávám se, že brigáda na smlouvu není příležitostný příjem.

...druhým rokem studuji na gymnáziu...potřebuji pořádný a bohužel dost drahý notebook do školy...potřebuji ho, neboť se věnuji grafické činnosti a tam je potřeba notebook, který je dost výkonný na programy, které k tomu potřebuji.

Nějak mi to hlava nebere. Potřebuješ ten NB skutečně kvůli studiu na gymplu? Moji dva synové gympl vystudovali a nevím o tom, že by ke studiu potřebovali nějaké superhyperultra počitadlo. Nebo se té grafické činnosti věnuješ bokem a s výukou to moc společného nemá? Nestačil by ti stolní počítač? Nejsem moc v obraze, ale traduje se, že NB má ve srovnání se stolním počítačem podobné pořizovací ceny o dost horší parametry. SW na špičkovou grafiku asi není za pět korun dvacet, jak jsi k němu přišel?

Nevím, spíše bych řekl, že chceš notebook na gemblení na intru jak na školu.
Neřikám, že není notebook na studium vysoké školy určitých zaměření důležitý, ale to stačí obyčejné počítadlo za 10-15tis. Které se ti za prázdniny určitě podaří nastřádat.