Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naučit kočku, že o víkendu se nevstává

Ahoj dobří lidí, mám něco co mě hodně vadí. Kocour je zvyklý všední dny vstávat v 5 ráno se mnou jak mi zazvoní budík přiběhne, dostane nažrat atd.
Problém je, že každý víkend když se potřebuju vyspat a žádný budík nezvoní, mě o ~pěti nepříjemně vzbudí a dělá bordel než mu dám najíst. Opravdu každou sobotu a neděli. Říkám si, když má zafixované ty hodiny a ví kdy je 5, jestli by se nemohl i naučit, kdy je víkend a že o víkendu se nevstává! :D První co vás asi napadne.. Proč ho nevyhodím z domu/za dveře- bydlím v bytě, dveře mám zatahovací (rolovací), když je zavřu dělá ještě větší rámus jak se probourává dovnitř.. Třeba to měl někdo stejně a efektivně pořešil.

Vymýšlet se nemusí, dávkovače jídla existují už docela dlouho...
Pro zadavatele: Kočce jsi v drtivé většině případů ty, jako člověk, docela u (_!_) pokud má dostatek možností, jak se zabavit a pokud už je naučená na jídlo v určitou dobu a dostane ho jinak (samozřejmě i to ji musíš naučit). Takže bych v tom zas takový problém neviděl...

Dělá to, protože mu to dovolíš.
Když si ho naučiš, že dostane co chce, když tě bude otravovat, tak tě prostě otravovat bude.
Když mu ukážeš, kdo je "vůdce smečky" u vás doma, naučí se to respektovat a žrát bude tehdy když mu dáš.
Prostě se naučí, že musí na žrádlo čekat v klidu a nebudit tě.

njn macky su svine
bolo nejake video v telke ze ked sa majitel psa a macky vzdialil ako reagovali na to.
pes znervoznel a macka nic. prisiel cudzi clovek a no problem. pre macky sme len zdroj potravy. nic k nam necitia.
mozno tie z utulku ked si ich adoptujes, ze su rady ze sa maju lepsie. ale taku normalna domaca macka ta ma nahaku :-D

a mozno bude viac 'vnimava' ked by si ju dal vykastrovat

Jak už bylo psáno, není to úplná pravda.
Kočka běžně rozlišuje a dělí ostatní členy domácnosti, o cizích nemluvě. Má sve oblíbence i ty, které "ráda" nemá.
To "no problem" po příchodu cizího je jen o tom, že kočka není "hlídač".
Navíc kočky, stejně tak i psi, se liší i jedinec od jedince.

este to som chcel napisat, ze niekde som cital ze macka a pes oblubuju rozne geopatogenne zony, kde si lihaju, robia pelech. miesta, ktore nerobia ludom dobre, tam byva dobre mackam a psom byva tam dobre, kde ludom. ale neviem ci je to pravda.
ak by to vsak pravda bola, znamenalo by to ze macky su pre ludi nie ze skodlive ale maju rady to co my nie. teda horsie su k nam empaticke.
a tiez bol robeny daky vyskum na intonaciu ludskeho hlasu + vyrazy ludskej tvare a psy na to vedia reagovat emapaticky akoby to uz mali v sebe, ze ktora reakcia cloveka co znamena. ale neviem ci to macky vedia tiez.

A co naučit kočku žrát granule? Chápu, že maso se dává čerstvé, ale granule jde mít v misce pořád - kočka si vezme, když má hlad. Moje třeba nejvíc jí v noci, chodí k misce několikrát a huláká, když má misku prázdnou, takže ji stačí jen doplňovat.