Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strach

Dobrý den,
mám problémy ve škole už od října.
Před naši školu tehdy přišla partička kluků a bylo na nich jasně vidět že se úrčitě nechcou jenom pobavit.
Celé se to tak nějak vyřešilo a byl chvíli klid, pak ale začal jeden z nich chodit do mojí třidy.
Měli jsme od té doby pár potyček. Celé se to řešilo s PČR, ta toho ale moc nevyřešila.
Hlavní problém je ten že se pořád bojím toho že znovu přijdou.
Nevím jak se proti strachu bránit nebo co proti němu dělat.
Předem děkuji za rady :-)

To se ti ani nedivím. Měl jsem tu čest utkat se s člověkem, co dělal aikido 20 let a na předváděčce "zauzlovával" tři útočníky do sebe. Veškerý jeho "boj" pak spočíval v tom, že se pokoušel dvěma svýma rukama chytit jednu mojí, aby mi nasadil páku, jaksi zapomínaje na to, že já mám také dvě ruce a tu jednu mám v tu chvíli zcela volnou ... Takže použít aikido na útočníka, který nespolupracuje, se bojíš zcela oprávněně...

To by som sa celkkm divil. Pokial viem ma Aikido 9 kyu a ak pocitame, ze si robil jeden stupen za rok tak mi to nejako nesedi a po ten 1.dan si sa dostal nejako rychlo.
Je sice mozne, ze vasa asociacia ma trosku odlisne pravidla, nicmenej mat v 14-15 rokoch cierny opasok z hocicoho je silne zriedkave, takze nezacneme este raz od toho, ci vobec robis nejake bojove umenie a aky opasok mas?

Opravdu tu radis jak nekomu preriznout krkavici s jeste dobrou radou jak se z toho dostat? A jinak se citis v poradku, zdrav a plne pri vedomi? Ja snesu mnoho, ale tohle by admini opravdu meli rychle vymazat, klidne i s banem. Nabadani k vrazdam opravdu neni to, co tu tato poradna potrebuje a psychicky normalni clovek nemuze takto danou situaci ani resit, to muze napadnout jenom magora.

Nenapsal si o jaké potyčky se jednalo ani kolik ti je ( ZŠ / SŠ), tak těžko říct o jaké hrozbě to mluvíme, pokud nějaká je. Záleží jestli ti hajzlíci chodí všichni do té školy, ale ať se jedná o jakoukoliv formu šikany, jestli jsou v přesile vždycky to řeš s dospělýma a zavčas než se něco stane. Nikdy nevíš co to může být za psychopaty.

Strachu sa nezbavuj, strach potrebujes hrdinov su plne cintoriny.
Jedine, co potrebujes je ovladat strach.
Ist proti nozu je zbytocna frajerina, pretoze sa moze hocico stat.
Byt tebou skusim ich nabuduce zaskocit a "zlikvidovat" sefa. Pomerne casto sa totizto stava, ze okolo vodcu sa zhromazduju slabsi jedinci, ktori vyuzivaju to, ze sa schovavaju "v dave" a akonahle je vodca out ich moralka je na bode mrazu.
Kzdy rozumny clovek ti povie, ze pokial sa da treba sa konfliktu vyhnut (aj utekom) a ked branit sa silou az ked uz ina moznosti nie je.