Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetížení nábytku

Zdravím,
rekonstruovali jsme dceři ložnici a původní plán byl na sebe naskládat takové skříňky co jsou určením nadstavby na šatní skříň, ale když jsem pročetli manuál zjistili jsme, že nosnost vrchní desky skříněk je pouze 10kg. Samotná skříňka váží 11kg (bez dvířek, ale ty chce mít jen u té spodní). Nicméně skříňka neleží největší vahou na vrchní desce, ale na bočnicích a ty by dle mě měly to zatížení zvládnout. Otázka je jestli zvládnou držet jen jednu skříňku, nebo plánované obě. Otázka taky je, zda výrobce uvádí jako maximum plošné, nebo bodové zatížení...
Celé skříňky se sestavují z 1,5cm silné dřevotřísky až na zadní stěnu, tam je sololit. Váha věcí co by v nich byla není velká.. Asi 2kg do každé skříňky, tzn. zatížení té spodní by bylo v nejkrajnějším případě max 30kg a to přeháním.
Co myslíte?
Díky za každý názor, sám bych to na sebe postavil a neřešil (jedna skříňka vyšla asi na 750), ale dcera se bojí...

tam je sololit.

To je současný sračkonábytek. Už jsem měl to potěšení ho vyztužovat.
Pohlídej si taky, jak je přidělaný ten sololit na zádech. Dřív tam bývala polodrážka a záda toho hodně udržela v příčném směru.
Dnes dají sololit, hrst hřebíčků a bočnice vzadu je hladká. Pokud se to trochu namáhá do stran, klidně se to zhroutí, anžto málokdo dá těch hřebíčků plný počet.
Jinak na svislo to drží boky, tam to snese víc než 10kg.

Je to tam natlučeno hřebíky, chtěl jsem dceři kupovat všechno v masivu, ale bohužel jsme nesehnali skříňku požadovaných rozměrů. Hřebíky jsem tam natloukl všechny.
Jinak skříň s cenou skoro 10 tis. má vzadu taky sololit ne hřebíkách. Do stran zmiňované skříňky namáhané nebudou, dcera v tom bude mít 3 boxy s morčaty.

Kupovaný nábytek v masivu? Pokud to nebude něco poctivýho od truhláře, tak se tomu obloukem vyhni. Nábytek z masivu v hyperkvelbech bývá z tenkýho smrku, nebo borovice a je to nechutně sukatý, až je to hnusný. To mám raději poctivý lamino (ale 18 mm), kde si můžu vybrat libovolnej dekor, povrchová tvrdost je mnohem vyšší a nekroutí se to, nemá to slabý místa (suky, praskliny). Když je lamino dobře udělaný, tak sololit vzadu nevadí, pokud je dobře uchycen. Kdyby byly záda skříně taky udělány z masivu/lamina, bylo by to celý neskutečně těžký. Na záda se dá použít překližka, ta se však může, narozdíl od sololitu, časem zkroutit a vyboulit, což není nic neobvyklýho.

v pohodě to je. police, kdyby se eventuálně prohla, tak jí bafneš a otočíš, na metru délky je to nemožné, pokud nejsi rybář a neskladuješ tam olůvka. na bočnice bych vsadil od oka minimálně půl tuny. takže se je snaž usadit tam.

Do stran zmiňované skříňky namáhané nebudou, dcera v tom bude mít 3 boxy s morčaty.

ok