Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno První vousy

Dotaz na pány - jak dlouho jste měli tzv. první vousy? (tj. na tvářích řídké, raději to oholit, ať člověk nevypadá jak blbec)?

Je mi 25, holím se od 15.. ale zdá se mi, že za těch 10 let se vůbec nic nezměnilo.

Rád bych si něco na tváři nechal narůst (zaprvé se mi to líbí, zadruhé pryč jsou ty doby, kdy po mě děvčata vyžadovala hladce oholenou tvář), ovšem furt mi to neraší v požadované intenzitě.

Dá se takovýto růst něčím ovlivnit? Nějaké matlání či jiné recepty?

První vousy jsem měl asi půl roku cca kolem 15 - naši mi řikali, že jen co je oholím, tak mi začnou růst rychlejc - což je několikrát vyvrácenej mýtus, ale i tak jsem poslechl, takže jsem vypadal jako idiot :-D
Nicméně, je to převážně otázka genetiky - já když se neoholím tři dny, tak jsem jak Rumcajs. Přípravky na růst vousů jsou blbost imho.

„Páperie“ sa mi tuším objavilo po prvý raz v 14, po pár týždňoch to šlo dole.

Na sebe dlhodobo pozorujem jednoznačné hrubnutie fúzov, mám 21 a už sú to celkom slušné štetiny.

ovšem furt mi to neraší v požadované intenzitě.

Nič si z toho nerob, ja mám na brade pri akomkoľvek strnisku viditeľnú „plešinu“ (jeden z dôvodov, prečo sa holím pravidelne) a na jej zakrytie by som si musel nechať narásť skutočne riadny porast. Osobne vydržím neoholený najviac týždeň, potom ma brada jednoducho svrbí a otravuje, ale proti gustu žiaden dišputát.

Dá se takovýto růst něčím ovlivnit? Nějaké matlání či jiné recepty?

Netuším, mňa by skôr než zhustenie zaujímalo jeho úplné zastavenie. :-) Ale Andre Agassi kedysi skúšal proti vypadávaniu vlasov každý deň stojku na hlave a skončil takto http://cdn.geekwire.com/wp-content/uploads/2016/01 /IMG_4771-630x444.jpg. :-D Ako sa hovorí, komu není zhůry dáno, v apatiece nenakoupí.

Co sa tyka tej plesiny na brade mam s tym osobnu skusenosti. V mojom okoli mam 2 ludi, na ktorych som si to vsimol tiez, ze urcity cas im "vypadali" chlpy na brade a vytvorilo sa tam par "plesin". Mne osobne sa to stalo tiez. Na rozdiel od nich vsak len na jednom mieste.
Vsetkym trom nam to po case zmizlo a tazko povedat z coho to bolo (stretavame sa len na ulici, kde sa zdravime). Oni dvaja maju nadvahu vyraznu, ja ani nie, takze spolocny menovatel som tam nenasiel. Navyse ja sa neholim, len striham, takze naozaj dodnes netusim co za virus to bolo.

Mam pre teba smutnu spravu.
Strnisko ti nenarastie, tiez som cakal 15 rokov a zarastam rovnako ako za mlada, t.z. brada a fuzy ok, ale po bokoch len take vlasocky riedke.
Je to genetika, nic s tym nespravis a navyse ked budes starsi pochopis, ze to ani nie je dolezite;o).