Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snezení zkaženého masa

Zdravím,

mám momentálně takový problém. Vlastním boloňského psíka, a měl jsem v lednici trošku delší dobu mix z mletého masa (vepřové, hovězí + nějaký tuk a takové ty klasícké přísady které přidávají do baleného mletého). Maso bylo už asi dva dny po spotřebě a při otevření trochu zapáchalo. Dalk jsem ho tedy večer ven na židli s tím, že ho ráno odnesu do popelnice. Ráno jsem ale na maso zapoměl a pustil ven psa. Asi po půl hodine jsem se podíval ven a pes stál na židli a debužíroval si tam to zkažené maso, které už v té dobvě mělo pěkně nazdravou barvu. nAto jak je malý (6 kg) stihl zkonzumovat dobrých 200g možná i trochu více, a vypadal že mu to strašně chutná. Psa jsem rychle odchytil, maso šel vyhodit, ale jsem teď na pochybách, jeslti se psovi nemůže něco stát. Je to cca půl hodiny co to sežal a nevypdá, že by mu bylo špatně, ale nikdy nevíte...
Máte s tím nějaké zkušenosti?

co já vím tak pes všechno co je stravitelné potráví během 1 hodiny maximálně pak už by se v podstatě nic dít ani nemělo protože ten základní proces trávení kdy tělo bere látky z té zkonzumované potravy je u konce.. to mi tedy alespoň kdysi tvrdil veterinář... No ztoho co jsem našel po internetu vzhledem k tomu že stále nevypadá, že by psovi bylo špatně (teď už se vyvaluje v pelíšku) tak mu zřejmě nic není. Základní znak toho že je otráven by mělo být to, že mu není dobře a mám zkušenosti, že když třeba někde olízl nějakou žábu nebo cokoliv co mu udělalo skutečně zle, bylo to vidět prakticky okamžitě.. maximálně za 2 3 minuty už chodil se svěšeným ocasem a třeba trhal trávu a žral ji... Tak snad to je v pohodě.Dodatečně s eomlouvám že v této sekci je to trochu offtopic, ale hledal jsem poradnu kdy mi někdo odpoví rychle a jinou vhodnou sekci jsem nenašel.

mix z mletého masa (vepřové, hovězí + nějaký tuk a takové ty klasícké přísady které přidávají do baleného mletého)

Pokud to je z Tesca, tak po něm se dělá zle i lidem, a to i z čerstvýho.Nevím, co by mělo krom masa bejt v mletým mase.

Pejskovi se nic nestane, maximálně se připosere.

Že to bylo zkažené, to psovi rozhodně neva. Jen ho vezmi do lesa a potkej s ním třeba 14 dní chcíplou srnu a něco uvidíš :-D Spíš by mi vadilo, že je to šmakuládový kořeněný mix. Kvalita masa bídná (překvapuje mě, že lidi jsou vůbec ochotní to žrát), ale pro psa je horší ta kořenící směs, páč je to celé určitě o hromadě soli. Ale ani princeznu, jako je boloňák by to rozhodit nemělo. Jak už bylo psáno, pokud to nevygrcnul hned, už to bude dobrý ;-)
P.S. I mleté maso se dá koupit v podobě 100% masa bez přísad (viz. Lidl). Doporučuji vyzkoušet a nežrat odpadky vyhoněné vodou a kořením :-) Ale holt to nestojí 50Kč/kg...

Plno zvířat v přírodě žere mršiny a taky nechcípnou hned po prvním ochutnání.A pokud psovi bude špatně,nažere se třeba trávy a sám to dobrovolně vyvrhne.A má tak silné žaludeční šťávy,které rozloží i kosti,že nějaký bacil asi uvnitř dlouho nepřežije.Horší jsou nějaké toxické plísně.