Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač

Zdravím, potřeboval bych poradit. Bude to působit pro Vás nejspíš jako "infantilní" problém. Je mi 15 a jsem ve věku, kdy je normální hrát hry. Jsem sportovec, hodně času trávím aktivně. Ale když mám volno, rád bych si zahrál nějakou hru s kamarády. Problém je v tom, že nemám na čem. Rodiče mi řekli, že mám počkat do 18 let na notebook. Nevím, jak je přesvědčit, že ho potřebuji dřív, hlavně tedy do školy, kde by mi to ulehčilo
život. Samozřejmě jsem přemýšlel o brigádě, abych si sám vydělal, ale nemám ve svém věku moc příležitostí pro práci
Děkuji za každou radu a prosím o shovívavost.

velmi ťažká rada,my tu nemáme nijaké páky na to,ako donútiť rodičov,aby Ti počítač/notebook kúpili,asi jedinou schodnou možnosťou bude brigáda,prípadne ďalšie štúdium nejakej školy,kde už bude nejaký notebook treba a rodičia ustúpia,zatial možno brigádou našetríš aspoň na nejaký tablet,alebo bazárový stroj...

Ty nemáš doma žádnej počítač? To si tvoji rodiče přejí, abys byl počítačově negramotný? V dnešní době, kdy znalost práce s počítačem je předpokladem ke každé jiné, než dělnické práci?
Nějakej starší počítač seženeš i za pár šušňů, to by tví rodičové museli oba dělat hodně mizernou práci, aby nesehnali 5 litrů na bazarovou sestavu.

Poznámka na okraj - notebook není moc dobrej na hraní her.

Mobily umí dneska jen telefonovat, že.

Jak který ;-)

Jinak, za sebe: mám-li klovat SMS, vždy raději zavolám. Kdybych měl na mobilu psát e-maila, to si ani nedovedu představit na něčem s displayem 3-4". Sotva to zvládnu na 10" tabletu naležato na virtuální (jakousi "hackers") klávesnici.

Co tu čekáš za radu nebo pomoc?
- postěžuj si Barnevernetu, třeba ti přidělí lepší rodiče
- ukrajinský přítel na telefonu navštíví tvé rodiče a vlídnými slovy je přesvědčí, aby ti počítač koupili hned a nečekali na tvou plnoletost
- někdo ti může nabídnout za odnos a flašku opočítaný ale funkční počítač. Ale na takovém asi nespustíš nejnovější hry
- někdo ti může nabídnout, že ti nějaký nový počítač koupí, uspořádá sbírku nebo nadaci. Iniciativě se meze nekladou
- co se týká použití počítače do školy, vy nemáte ve škole počítačovou třídu případně u vás třeba městskou knihovnu kde by byly čtenářům počítače k dispozici? U nás taková je.

A nenapadlo tě, že rodiče třeba jsou ve finanční tísni, splácejí nějakou půjčku a každou korunu musí párkrát obrátit než ji utratí?

Nevím, jak je přesvědčit, že ho potřebuji dřív, hlavně tedy do školy

"Ociii, mamiii, ja ten pocitac potrebuju driv, hlavne tedy do skoly!"
A hlavne si uvedom ze na nejakom lacnom pocitaci/notebooku sa neda skoro nic hrat lebo nema potrebny CPU a GPU vykon.