Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tupozrakosť (amblyopia)

Dobrý deň,

Mám 15r. a trápi ma tupozrakosť, bola mi zistená v piatich rokoch. Povedali mi (teda rodičom) aby som cvičil a namáhal to jedno oko, tak mi ho prelepovali a snažil som sa kresliť alebo vypichovať niaky obrázok a podobne. Lenže neviedlo to k žiadnej zmene .. tak v 10 rokoch som bol na operácií aby mi nezachádzalo, no však to moc nepomohlo .. čítal som, že to niekedy môže zabrať až po 3. operácií. Ale skušal som hladať ďalej po internete či neexistuje niečo ako by sa to dalo vyliečiť lebo je to hrozný pocit ked sa nemôžete niekomu pozrieť do očí lebo viete že nedokážete udržať obi dve oči na jednom bode, keď sa dívate.. to isté platí aj pri zrkadle keď sa pozriem do zrkadla tak nieje šanca udržať oči pokope..

Tak ako som tak hladal našiel som jednu vec, prístroj, ktorý by mi mohol pomôcť len sa vás chcem spýtať či má niekto skúsenosti s tým prítrojom. Je to tento prístroj "АИСТ-01ЛК" dá sa zakúpiť na ebay. Alebo ak máte niake iné rady ktoré by pomohli?

Budem vďačný za všetky rady alebo odpovede.

A co říkají na očním? Nemusíš chodit z nouze jen za nějakým (silně přeháním!) "okresním nedoukem", můžeš se objednat i v lepší nemocnici.

Věcem z internetu bych byl v případě vlastního zdraví VELMI opatrný a spíše skeptický. Něco jiného je sehnat si kradený vojenský sovětský dalekohled s optikou Carl Zeiss Jena - něco jiného zdravotní pomůcku.

Na očnom? .. Kde chodím na vyšetrenia a podobne tak mi hovoria že šanca bola do 15r. to niako zlepšiť potom ma posielaju ku niakej doktorke ktorá mi zas povedala že sa to môže zlepšiť do 18r. Ked som to povedal doktorke ku ktorej chodím na tie vyšetrenia tak povedala že to je blbosť tak potom čomu, alebo komu mám veriť?

Prístroj ktorý som popísal v prvom príspevku tak velmi vela luďom to pomohlo, dokonca aj starším luďom tak preto som sa chcel opýtať aký mate názor vy, či ste sa s tým niekedy stretli.

Odporúčate mi teda niečo? Čo mám robiť aby sa to dalo niako napraviť? Predsa nechcem cely život s tým žiť..
Príde mi už aj zbytočné chodiť po niakych očných vyšetreniach ked každý očný doktor povie niečo uplne iné a potom si máš ty vybrať komu máš veriť..