Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nerozhodnosť. Plač.

Ahojte,
Mám priateľa už 2 roky. Nejdem tu vypisovať všetko, bolo by toho na dlho, len tak v skratke.
Som veľmi obmedzovaná, do teraz som nemala facebook, lebo žiarlil, že si píšem, že som tam. Nemôžem nikam ísť, lebo ho podj*bávam. (podľa neho)
Kvôli nemu som stratila kamaráta, najlepšieho kamaráta .. nemôžem sa rozprávať s chlapcami, ani zo spolužiakmi. Stále je na mna nahnevaní a háda sa so mnou.

Zdá sa mi, že moje city opadávajú. Už to chcem s ním skončiť, ale nedokážem to. Vždy, ked mu niečo také naynačím, začne plakať .. nechcem ho nechať samého ale nechcem byť ani s ním. Nie som štastná, neustále len plačem.
Mama, sestrym kamaráty mi dohovárajú, že ho mám nechať - s ním šťastná nikdy nebudem.

Prosím, pomôžte mi nejako.
dakujem

Tady neni s cim pomoci. Mama,sestra i kamaradky maji pravdu. Jedine, co muzes udelat je se sbalit a vypadnout a to co nejdriv. Tahle chorobna zarlivost se uz bude jenom stupnovat. Byva to prvnim krokem k domacimu nasili.

A ze zacne plakat? Nerikam, ze te nema snad vubec rad, ale je to prevazne jen manipulace s tvou osobou. To byva druhym krokem k domacimu nasili.

Cele to neni o lasce,vztahu ci partnerstvi. Je to jen a jen o ovladani tve osoby a kontrole nad tebou. Ze je na tebe nastvanej, ci ze place, to jsou uz jen nektere mechanismy, jak toho docilit.

Mas dve moznosti:

1. tohle je ta spravna moznost. Odejit od nej co nejdrive.

2. neverit mne, sestre, mamce, kamaradkam a nasledne ani dalsim, co tu budou psat a udelat onu klasickou zenskou chybu "on to tak nemysli" pripadne "on se zmeni". Ale pocitej s tim, ze za nejakou dobu se muze stat, ze budes psat jiny dotaz s nadpisem "pritel me mlati, bojim se"

Ale ty sama vis, ze od nej musis jit. Jen si to nechces priznat. Neni v co doufat, neni nad cim premyslet. Veskere city nakonec zmizi a najdes si treba nekoho normalniho.

Úplně mi to připomíná mého kamaráda, do nedávna to bylo téměř to samé (akorát naopak) on nedokázal opustit ji, zatímco ona s ním manipulovala a ne fyzicky ale psychicky ho týrala.

Nepomůže ti nic jiného než sebrat odvahu poslechnout blízké a ukončit to.

Tak je to celkem jednoduche. Vysrat se na nej, a rozhodne se nenechat citove vydirat nejakym manipulativnim placem (nedivil bych se, kdyby vyrukoval i s tim, ze se zasebevrazdi apod.). Dalsi moznost je, dal se nechat omezovat a pockat az to vyusti ve fyzicke nasili.
A sama urcite nebudes, pokud i lidi v tvem okoli ti rikaji at ho nechas, tak te pak podrzi a to vcetne toho nejlepsiho kamarada.