Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik vypijete denně šálků kávy ? V kolikati jste začali pít kávu ?

Zdravím všechny ve spolek.Docela dlouho se zajímám o kávu.O její energetickou hodnotu a prostě o různé druhy káv a obecně.Napadlo mě se tedy zde zeptat.Kolik vypijete šálků kávy denně ? V kolikati jste ji začali pít ? Nedělá vám po kávě problém v noci usnout ? Instantní nebo turka ? Proč ? Jste na kávě už trochu závislí nebo by jste se bez ní obešli ? .. byl bych rád kdyby jste mi zde odpověděli myslím si že by se dalo o kávě jako celkově dost pěkně debatovat.Děkuji mnohokrát.
Dotaz je jasný. Kdo chce, ten odpoví. Kdo nechce, ať sem nepíše. Díky všem. (karel)

Od cca 20 let.
1 šálek ráno, druhej odpoledne. Jedině turka, instantní bych už nepozřel. Kupuju lepší, dražší (vždy v akci nakoupím po kilech), mám vyhlídnuté značky, co mi chutnají.
A přes French press (nasypeš - nejlépe hrubě namletou kávu, zaliješ, necháš 3 minuty louhovat a pak stlačíš a naléváš). Klasický český turek - udělat si kafe, mít tam lógr nějakých 5-15 minut - to prý taky není nic zdravého.
Problém usnout nemám, i kdybych si dal večer těsně před spaním, tak usnu jak zabitej.

Já jsem kávu začal pít snad až když jsem nastoupil do zaměstnání po VŠ. Dřív, když jsem jel někam na víc dní, vezl jsem si s sebou ponorný vařič. Teď piji tak jeden šálek denně, v poslední době vzhledem ke svému zdravotnímu stavu neslazený (umělým sladidlům jsem na chuť nepřišel), v zaměstnání jsem pil jeden až dva a k snídani si dávám kávu s mlékem půl na půl.
Dospěl jsem k názoru, že černá káva se mnou nic nedělá a nepotřebuji ji, piji ji spíš jako časový předěl. Ponorák s sebou už na cesty nevozím, pokud mne napadne, že bych si mohl dát kávu, jdu na ni někam mezi lidi do bufetu.

Zacal som niekedy na strednej, v skole som si rano navaril jeden hrncek na zaciatok dna. Neskor som si raz povedal naco to vobec pijem a tak som s tym prestal. Abstinencne priznaky si nepamatam, narozdiel od cigariet. Cez vikend som sa nejak rozfajcil, tak som si povedal, ze si dam cez prac. tyzden pauzu. Je prvy den, 12:12 a... jednu by som si dal.

//
Ale dobru kavu si parkrat za rok dam. sacok 3v1 + horuca voda ≠ dobra kava

Niekedy clovek ani nema na vyber, takze dovod sa najde sam. Minimalne u nas na severe SK mam pocit, ze kava je narodny napoj. Na navstevach alebo na pracovnych vyjazdoch (servis v domacnostiach) mi bola zatial vzdy ponuknuta iba kava alebo poldeci. Cakal by som, ze na dedinach budu mat v ponuke napr. bylinkovy caj. Ale mozno je to tak dobre, neverim ze sa dnes najde vela ludi schopnych v prirode rozoznat Materinudusku od Bolehlavu.

Asi tak v 17 letech. Od té doby cca 4, 5 do týdne s tím, že max jedno denně. Piju instantní (davidoff většinou) a jednou do týdne vytáhnu moka konvičku.

Závislý rozhodně nejsem, nemám problém třeba celý týden nepít, ale rád si to kafe dopřávám. Prostě mi chutná.

Večer nebo nějak před spaním nepiju, takže nevím, jak bych po tom spal/nespal.

Tak 4 - 5 šálku týdně. Asi tak v 21 letech. Nevím, poslední kávu si většinou dávám po obědě. Střídám to, ale poslední dobou dávám přednost turku. Většinou jí piju v práci, je to prostě takovej zvyk. Když přeberme směnu tak si dáme v klidu kávičku a to samé i po obědě. Závislák nejsem, doma to chlemtam jen výjimečně.

Já teda kávě nikdy nepodlehl, ale rád bych. Pracuji jako řidič kamionu a únava v pondělí je docela častá, pokud by mě to ráno nějak nakoplo bylo by to fajn. Protože z neděle na pondělí spím v průměru 0-2h.
Turek mi vůbec nechutná, ale když se udělá taková káva-nekáva kdy se půl hrnku doplní mlékem a dají se ze 2 lžičky cukru potom se to docela dá pít, ale pořád raději sklenici vody.