Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Knihy, které by měl každý přečíst

Ahoj, napadlo mě udělat si seznam nejznámějších knih/novel/sbírek/děl, které bych chtěl v životě (ještě jednou) přečíst. Čtení mě poměrně baví, navíc na střední škole jsem toho přečetl celkem hodně (povinná četba).

Vypracoval jsem si následující seznam (zatím cca 80 položek) podle různých žebříčků na internetu. Byl bych rád, kdybyste se na to mrkli a podělili se s dalšími tituly, které jsem vynechal a o kterých si myslíte, že jsou stěžejním, významným dílem, nebo pokud vás nějaká kniha zkrátka zaujala.

Konkrétněji se jedná o tituly převážně z 18.-20. století (o nejnovější tvorbu - jako je Hra o trůny či Atlas Mraků atd. - moc velký zájem nemám).

Odkaz na soubory M. Excel (varianty .xls a .xlsx):
https://www.dropbox.com/sh/y37hpceg41pw9eo/AACdZbg C0-HJ4Dv-cLN93uOea?dl=0

(za chyby a překlepy v seznamu se omlouvám)

Všem moc děkuju za tipy :)
Myslím, že jsem nastřádal pořádný seznam zajímavých knížek, včetně slušného procenta české tvorby. Jsem zvědavý, jestli to vše stihnu přečíst :-D

Kdyby někoho ještě něco napadlo, klidně pište, občas se sem podívám. Jinak i pro ostatní, kteří hledají inspiraci, doporučuju si toto vlákno přečíst, nebo mrknout sem:

seznam knih .xlsx