Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s rodiči

Ahoj, je mi 15 a rodiče mě nechtějí nikam pouštět, opravdu nikam... celý den nesmím odejít z našeho pozemku a nikoho za mnou taky nepustí, nechápu důvod protože doma pomáhám se vším co řeknou, dělám co chtějí a ve škole mám samé jedničky, jsem vzorná a moje matka se ke mě chová jak k otrokovi... prosím poraďte nebo pomocte co s tím dělat, už to dýl nevydržím.

Prosím odpuste si nějaké nemístné kecy... Díky za rady :( :(((

Těžko radit, rodiče mohou být vadní a to jim pak bude jedno, co pěknýho jim povíš. Také je tu ale možnost, že tě prostě mají až moc rádi a nechtějí aby se ti něco stalo. Samozřejmě přehnaná snaha tě ochránit tě pochopitelně dost omezuje, ale je to celkově těžká situace a prostě záleží, co tím tvoji rodiče sledují. Doporučuji se pokusit si s nimi promluvit. Říct jim, že už ti není 10 a že by sis ráda šla ven hrát s kamarády s tím, že třeba do 2 hodin se vrátíš nebo, že se nějak ohlásíš. Když to nepůjde, zkus ukecat aspoň hodinu. Když to párkrát půjde, časem jim dojde, že to není tak hrozné a budou tě pouštět častěji a na delší dobu. Pokud by byl jiný problém, už by to chtělo řešit více, není to od nich úplně fér, zkus to tak podat ;). Při nejhorším jim pohroz, že se sbalíš a odejdeš od nich :). Nejseš už malá holčička. Můžeš jít bydlet třeba k prarodičům, tetě, nebo kamarádce. Ale těžko se radí, přesnou situaci nikdo neznáme.