Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr auta

Dobrý den,
Jsem student a hledám nový vůz místo mého VW passata 1.9 TDI (2004). Momentálně jezdím jím ale není to auto, které dnes oslní a hlavně nereprezentuje toho člověka. Mám rozpočet 300.000 Kč na nákup nového a rád bych spíše něco bazarového než úplně nového z linky. Potřeboval bych radu ohledně výběru konkrétního druhu auta. Jelikož výběr je velice pestrý a má zkušenost je velmi malá. Jsem spíše pro německé značky tzn. Audi, BMW, Mercedes, Porsche atd. Vzhledem k mím nárokům, je tato částka velice podřadná ale musím ji zužitkovat co nejvíce. Auto mne musí reprezentovat - jde především o to udělat si tvář před holkama :-) ale i před obchodníma partnerama rodinné firmy. Takže vzhled je velmi důležitý (Audi A8 - 2010) Dále je to samozřejmě vybavení televizkou s GPS nepohrdnu a kůži také ne. Co se rychlosti týče užívám si ji a 250 km za hodinu + je pro mne velká radost. Nechci žádné kombi. Má někdo radu na kterou značku č model se zamerit ?

...Auto mne musí reprezentovat....ale i před obchodníma partnerama rodinné firmy...

No, jestli chceš reprezentovat ojeťákem...
Pokud se dostáváš do situací, kdy obchodní partneři skrze tebe a přibližovadlo kterým přijedeš si o vaší firmě dělají názor, co kdybys pumpnul rodiče, aby se praštili přes kapsu a dopřáli ti něco přiměřeně reprezentačního, ale nového?

BTW: Myslíš, že jsi svůj dotaz dal do správné poradny? Nebylo by lepší zeptat se třeba tady?
garaz.autorevue.cz

Bohužel co se finanční situace týče rodiče jsou toho názoru, že jsem už dávno dávno dávno plnoletý a pokud něco chci musím to mít ze svého oni můžou pomoci zařídit např. přepis atd. ale finančně jsem na to sám . Osobně si myslím, že ten limit je dostačující a chci se pokusit se do toho vejít. Ano nic nevoní z druhé ruky tak krásně jako úplně nové, ale mám za to, že pokud je vůle a chtíč je možné si s tím pohrát. Určitě to není jediná poradna kde se budu radit ale určitě je důležité zevšeobecnit si možnosti a vidět i ty, které nejsou pro mne moc známé.

a vidět i ty, které nejsou pro mne moc známé

Mazda RX-8 (bude asi dražší údržba a spotřeba = Wankelův motor, ale zase super výkon a dá se koupit kolem 150k)
Jaguar XF (osobně by se mi líbil víc jak Němec, není jich tolik)
Citroën C5 (netradiční, ale pohodlné a jiné)
DS3
BMW Z4 (Někdo miluje, někdo nenávidí)
Audi RS4 (bude problém se vejít do ceny)
Dodge Charger (se dá sehnat lépe, než se může zdát)
Cadillac XTS
Alfa Romeo Brera

.... Třeba něco z toho padne do oka. Spíš pro inspiraci, osobní zkušenost mám jen se čtyřma z nich.

Však s tou RX-8 jsem psal, že bude vyšší údržba. Počítám, že když za 150 koupí auto, za 100 může vyměnit motor a vesele jezdit a pořád mu 50 zbude.

(Navíc znám osobně 3 lidi, co mají RX-8 a všichni mají na motoru přes 100k a pořád jezdí, ono to zas tak horké, jak píšou na těch internetech nebude. :-) )

A co je špatného na těch ostatních autech? Třeba na tom Jaguáru?

Do vkusu tazatele jsem se nejspíš trefil, že ty bys radši jezdil Coltem je věc druhá.

Já raději jezdím autem, které si koupím jako nové, ojetiny nekupuju, protože se mi za prvé nevyplatí a za druhé nechci vypadat jako běžná socka co dělá machra s jetou audinou za 300. Dávám přednost autům, která nedávají na první pohled vědět, kolik doopravdy stála.

Ale máš pravdu, proti nákupním taškám typu Colt nemám naprosto nic, na ježdění okolo komína pro manželku jsou to vynikající auta. Jezdím rád a rychle, ale vlastnictvím auta nepotřebuji nic dokazovat, ani sobě, ani sousedům.

edit: a upřímně, až na toho Chargera (s hellcatem) to nejsou žádné výjimečné sporťáky (RX-8 je z důvodu nemožnosti použít jako sporťák automaticky vyškrtnuta).

Kde jsem psal, že to jsou sporťáky?
---

Já raději

To je ale přece naprosto irelevantní. Až si budeš kupovat auto, kup si pro mě za mě třeba toho Colta. To s touhle diskusí nemá nic společného.

Tazatel chce dálniční auto a kočkolap do 300 tisíc. Bylo by fajn se držet aspoň trošku původního dotazu a ne toho, co chceš ty, jestli by česká společnost měla bejt míň závistivá (Prasak) a že jestli je lepší velké auto, nebo dovolená (mstriker).

Toho Colta a mé preference jsi ovšem vytáhl ty, tak se nediv, že jsem ti odpověděl. Pokud jsi tak cílevědomý rádce, zkus se oprostit od OT poznámek na účet jiných diskutujících. ;-)

edit: a většina těch aut prostě jsou sportovní (RX8, Chrager, Z4, RS4, Brera), nebo alespoň sport-evokující.

zkus se oprostit od OT poznámek na účet jiných diskutujících.

Prasak a mstriker napsali OT poznámku. Upozornil jsem je, že jsou OT, to mi moc OT nepřijde, spíš naopak. ;-) (OT příspěvky by měl mazat asi spíš admin, jen jsem si dovolil na to upozornit.)

sportovní ... Chrager

Nemyslel jsem kupé ze šedesátek. Myslel jsem sedan vyráběný od 2006.

:-D

Psal že přemýšlí nad Porsche, takže nevidím důvod se držet při zemi. A než si koupit nudné evropské auto s nudným motorem, to raději pořádnou ameriku s nefalšovným osmihrnkem a pořádným zvukem. A cena 2 mega je doslova zadarmo, za to je 5er v standardní výbavě, akorát bez toho famózního motoru.

BTW ten OT jsi začal ty a úspěšně v něm pokračuješ a rozvíjíš (alias tragédie jménem RS)