Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba střední školy

Dobrý den,
Dnes jsem se dozvěděl výsledky z příjmacího řízení. Bohužel jsem se dostal na obě dvě školy. Možná je divné to slovo bohuzel, ale je to tak. Jako první školu jsem si dal obor: grafika a obalová technika. Druhý obor je IT.
Jde o to si vybrat mezi zábavou a uplatněním.
Grafika:
+ obor který mě baví
+ celkem fajnove seskupení třídy
+ hodna třídní učitelka
+- uplatnění?!
- špatná doprava
IT:
+ obor který má budoucnost
+ kousek od bydliště( výborný spoj)
- bojím se že to bude nudné učení které mě dříve nebo později přestane bavit
- seskupení třídy

Já vím že tuhle věc si musím rozhodnout sám. Jen mě zajímá váš názor. Jak byste se rozhodli vy?!
Zábava? Nebo uplatnění?

Já vím.
Teď se mi strašně zalíbila jedna věta co je napsaná nahoře.
Dobrý grafik má lepší uplatnění než špatný Ajťák.
Myslím si že tohle je přesné. Grafika mě baví, mám to rád. K IT jsem vlastně nikdy nečuchnul. Ani nějak nemám zájem.
Myslím si že půjdu asi na tu grafiku. Ta škola obsahuje: grafika, reklama, obaly, fotografování. Dále pak mediální tvorba.
Je tam plno kroužků: (prý)3D tisk(neověřoval jsem si to), kresba, rozšířené fotografování.
Ke všemu je to i průmyslovka. Takže vše je bráno i trochu do strojírenství a průmyslu.

Dobrý grafik má lepší uplatnění než špatný Ajťák.

Stejně tak dobrý ajťák má lepší uplatnění, než špatný grafik.
Pokud tě však IT nebaví a vlastně ani nezajímá, tak máš jasno, jít na grafika. Ty věci okolo počítačů, zvláště to, co se učí na středních školách, se snadno doučíš sám, pokud o to budeš mít zájem. Ony ty střední školy toho zas tak moc studentům do hlavy nenatlačí a prakticky vše okolo PC se dá bez problémů dohledat na internetu.

Dobrý den,

je jasný, že je potřeba přemýšlet o tom komplexně. Ale jde důležité je, že pokud ta práce baví, je to vždycky lepší a uplatnění člověk v oboru, ve kterém je dobrý, najde vždycky, ne že ne... Já jsem se třeba dost dlouho rozhodoval, jakým směrem se dát, ale bohužel jsem se rozhodl asi dost špatně - šel jsem na obor, o kterém mě všichni přesvědčovali, že najdu uplatnění a budu mít i dobré platové podmínky - že prý myslí na mou budoucnost - vyhledal jsem si ty školy, které byli v mém okolí, zjistil jsem si o konkrétních školách vše potřebné tady: www.seznamskol.eu... No a ejhle... najednou to není tak, jak to vypadalo na začátku - práci mám, to jo, ale to co by mě bavilo dělám ve volných chvílích a pracuju za pár šupů...

Takže za mě se rozhoduj tak, abys potom nelitoval.