Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stačí mi 13 000 hrubého ?

Čaute lidičky, žiju sám nemám přítelkyni ani děti, což mi nevadí a ani nesháním, jen jsem se chtěl zeptat budu se stěhovat pracuji v kauflandě jako prodavač pobírám 13 000 měsíčně, lepší práci si nemůžu dovolit protože mám jen základku, takže kdyby jste se vyhnuli komentářům udělej školu atd... myslíte že mi bude stačit 13 000 ? Hlavně by mě zajímalo jestli zbyde něco i na osobní utrátu mám i svoje koníčky takže bych se tak chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti a bydlí sám jestli je takhle spokojený :) předem díky za odpovědi

Ostatni ti rekli, ze my to nemuzeme vedet...

Nicmene 13 tisic neni hitparada a lze predpokladat, ze stacit ti to nemuze. Zit se s tim da, prezit urcite taky. Ale stacit? O tom trochu pochybuju. Kdyz pominu konicky a veci, co lide chteji a nutne nepotrebuji (slusnej mobil, pocitac, lepsi vybaveni jako stany apod.), tak si z toho stezi usetris tak nejak obecne. Ale hlady neumres taky.
Zalezi hlavne na najmu. Pokud bys byl jako spolubydlici, nebo si nejakeho sehnal a platil 4000 mesicne, pak se i s 13ti da zit. Pokud platis 9000, bude to horsi. To my ale netusime.

Co by to nešlo, půjde to. Ale ber to jen přechodně. Nemůžeš přece na tomto zůstat celý život. Dodělat si nějakou rekvalifikaci není možné když nechceš do školy?
Udělat si třeba přes Uřad Práce řidičák na C, nebo C+E. Nebo nějaký kurz na obsluhu nějakého stroje apod... Úřad práce ti to proplatí a můžeš při tom pracovat třeba v tom kauflandu.
Přece nechceš být prodavač v kaufu celej život.

Tak řidiči se hledaj všude a pořád. Prošel jsem si tím před rokem a byl jsem po maturitě v evidenci týden a už jsem si o řidičáky zažádal a povedlo se udělal jsem C + E + profesak.
Stačí ten "příslib" nějakého zaměstnavatele, ale není to zavazující on tě potom nemusí zaměstnat a ani ty tam nemusíš potom jít je to jen formalita. A většina zaměstnavatelů v dopravě to vědí a rozdávají razítka jak na běžícím páse.
V mém případě bylo ještě potřeba sehnat štempl od hasičů, protože jsem měl 20 a řidičak na C šel udělat až od 21. A cca 50000kč za doklady ušetřeny. A jako start do života je to vhodnější zaměstnání jak v kaufu u kasy za almužnu.

Tak to samozřejmě není - i Úřad práce musí vynakládat prostředky efektivně a nemůže sloužit jako sponzor řidičských ani jiných oprávnění široké veřejnosti. Pokud to někdo na ÚP skutečně řekl, pak neměl správné informace.
To je nakonec celkem jedno, neboť "tazatel" tu s námi nekomunikuje, takže nemá smysl se přít. Kdyby to náhodou někoho zajímalo, bude stejně nejlepší se jít zeptat na ten "svůj" (tedy místně příslušný) ÚP.

ahoj, nevim proč by sis nemohl najít lepší práci než v kaufu??? I se základkou můžeš být na tom finančně líp ... třeba u nás v práci se najde celkem dost lidí se základkou a maj celkem dobrej plat ... jen stačí být manuálně zručný a chtít dělat ... a za sebe můžu říct, že i když mám maturu stejně mi je k ničemu ... dělám jako dělník a jsem víc spokojená než sedět někde v kanclu ...