Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platy atd.

Čaute lidi chtěl jsem se zeptat jaká nejlepší práce je pro člověka se základkou, co se týče výdělku, nechcu nikde kopat za 10000 čistého, slyšel jsem že skladník si vidělá 15 000 a rozvažeč piva 18 000 čistého a to nemusí mít střední školu stačí když bude mít řidičák na požadovaný vůz... je to pravda ? Že si člověk i se základkou vydělat tolik ?

Podle způsobu, jakým se ptáte, soudím, že nejde jen o nedostatek vzdělání, ale i inteligence. Tak mne napadá třeba řidič TIR. Stačí točit volantem a dá se vydělat i dvojnásobek toho, co píšete.
Mimochodem, nemusíte měnit přezdívky, každému je jasné, že tyhle dotazy píše jeden a ten samý.

Neptal jsem se tě na to co si myslíš, ty Agente tajné německé služby ! .... chci vedět kolik si vydělá pokladník, kolik skladník a kolik třeba řidič... která práce je tak pro základku nejlepší i s platem

Zrovna tuhle jsem se bavil s TIG svářečem. Dělá jen rentgeny, tedy rentgenované sváry, které musejí být 100% dokonalé. Potrubář. V Německu si účtuje 30€/hodinu, v ČR pětistovku. Předpokladem je vlastní svářečka a svářečák. Říkal, že když člověk umí svářet, není problém svářečák udělat pouze za cenu zkoušky - prý kolem pěti tisíc.
Na druhou stranu bych to rozhodně nechtěl dělat. Jeho slovy - takhle pracují jen dva typy lidí; ti, co se potřebují oddlužit a ti, co chtějí jezdit Audinou. A on už je prej skoro oddluženej ;-) ..

edit: jo a úřad práce prý ten kurz zaplatí celej

Říkal, že když člověk umí svářet

Tohle je právě kámen úrazu. Ono nejde ani tak o dosažené vzdělání, ale o manuální zručnost. Samozřejmě se bavím o dělnických profesích. Když je člověk šikovný a nebojí se práce není problém si vydělat těch 17-18 tisíc čistého, když by šel svářet 25k není nereálné. A mistrovi je celkem fuk jestli je to vysokoškolák nebo člověk co nemá ani základku. Beru firmy u nás v okolí. Je tedy pravda,že kdo je šikovný a pracovitý tak práci dávno má a nemusí se tu ptát ...