Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neúspěšné 4 roky VŠ, co dál?

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na své současné možnosti, protože se v tom momentálně vůbec nevyznám. Jde o tohle. Studoval jsem bakalářské studium, standardní doba by byla 3 roky. Kvůli dvěma předmětům jsem prodlužoval studium o jeden rok. To byl právě tento rok, ale bohužel jsem zase ten jeden předmět nezvládl, protože jsem prostě idiot. Měl bych být vedený jako student do konce srpna. Teď ale k otázkám. První se týká zápisu do dalšího studia. Mohu si ještě nějak podat přihlášku? Většina škol má tuším přihlášky do února, ale možná existují nějaké posunuté přihlášky? Nebo si budu moci podat přihlášku až na další rok, tedy 2017/2018? Nemluvím teď o nějaké konkrétní škole, spíš mi jde o to, zda je to obecně možné. Dále jak to bude s placením? Platí, že do 26 studuji "zadarmo"? To mi říkala kamarádka, ale mně je to divné. Myslel jsem, že mi stát hradí prostě 4 roky, a každý další rok už si musím hradit sám, pokud chci zase studovat BC studium. Kde je tedy pravda? Mám zde pár nabídek práce, takže bych ten rok, kdy bych čekal na tu VŠ neseděl na zadku doma, ale vydělával bych si právě na to studium, ale nevím jak to tedy vlastně je, tak jestli někdo ví nebo má zkušenost, budu vděčný.

A jakej je problém dokončit ten poslední rok? Přece nezahodíš 4 roky. Sice musíš udělat znovu přijímačky, ale většinu předmětů ti uznají, takže nemusíš dělat všechny ty semestry znovu.

Soukromou školu má každej blbec, kterej si to zaplatí.