Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se číslo EAN OPM zneužít?

Dobrý den.V poledne nám u dveří zazvonil mladík, předložil průkaz ČEZ a řekl, že provádějí kontrolu, jestli u nás už došlo k úpravě cen elektřiny a plynu. Chtěl vidět číslo EAN OPM z výpisu. Ukázala jsem mu výpis (já husa!). Měl tablet, něco si tam zapisoval. Nezdálo se mi to, zavolala jsem do ČEZU. Operátorka řekla, že nic takového neprovádějí, že to číslo EAN OPM jsou citlivé údaje, nemáme ho nikomu sdělovat. Myslela jsem, že mne raní mrtvice! Takhle naletět! Nic jsem nepodepisovala - může se něco stát? Dá se to číslo EAN OPM nějak zneužít? Díky.

nemyslim si ze sa to da zneuzit, je to identifikacne cislo tvojej pripojky nezavisle na dodavateli. Neviem co to bol zac ale mozno si prave zmenila dodavatela elektriny :D Ale bez podpisu netusim. mozno ti poslu postou super ponuku a budu chciet to podpisat, netusim. Alebo posle falosnu fakturu alebo co. Alebo tetka nevedela co robia jej zamestnanci, ale aj podla mna to bol nejaky odrb.
Ale nemam skusenosti s takymito podvodmi tak netusim.
P.S. ked pocujes kravinu ako ze "kontrolu, jestli u nás už došlo k úpravě cen elektřiny" tak sa musis zacat cudovat ze to je absolutna kravina a zavret dvere.

Díky. Seběhlo se to tak rychle, že jsem si ani neuvědomila, že podomní prodej je u nás zakázán a taky že výpis nejsem povinna nikomu ukazovat - a vůbec ne mezi dveřmi... Spletla mne taky ta kontrola. No, je to poučení pro příště. Snad se po tom nic nestane...:.(

velmi jednoduché zneužitie,dotyčný si konkrétne overí,ktorá prípojka je spojená s ktorým menom v baráku,číslo elektromera/odberového miesta si zapíše ako variabilný symbol,a v mene zákazníka prehlási pôvodného zákazníka od dodavatela X k dodavatelovi Y....

Přidám další zkušenost. V poslední době se rozmohla strategie šmejdů, kteří vám začnou vysvětlovat, že jste vyhráli v aukci na levné dodávky energií. Pozor na to, mají to postavené tak, že když se "nezávazně" přihlásíte do této aukce, tak při jejím nevyužití (edit: čili při obdržení nabídky) už platíte penále několik tisíc Kč.

Měl jsem tu čest s jedním neodbytným agentem, a tak jsem si tuhle habaďůru celou proklepnul.

Ono je to při zralé úvaze celkem jasné - žádné kuře nehrabe zdarma a tito šmejdi počítají s tím, že si oběti neuvědomí, že o žádnou "aukci" nejde.