Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amerika

Ahojte dostala som ponuky ist na 3 mesiace do ameriky strazit 6 mesacne babetko do cudzej slovenskej rodiny. Cestovala by som 12 hodiny lebo mam 3 prestupy na letisku anglicky neviem skoro vobec nic . Mam strach aj o to ako by som tam dosla aj o to ze je to male babo. Poradte mi ako sa mam rozhodnut ? Co by ste robili namojom mieste , Ďakujem

na pul roku zmizet do zahranici je perfektni zkusenost, poznat nove lidi, prostredi, vydelat nejake penize.. pokud tady netizi zadne zavazky (financni, vztahove, atd..), tak proc ne..

ALE

mame doma osmi-mesicni a jako otec ji vidim rano hodinu, v poledne hodinu a vecer hodinu, pak jde spat.. neni to zadna prdel.. a to rikam z pozice otce, ktery vidi dceru fakt malo.. v tomto veku dite potrebuje stale nove a nove podnety, zacina lozit, stavet se, potrebuje 100%, ne-li 1000%, pozornost, protoze clovek se otoci a ona cumla kabel nebo rve prsty do zasuvky.. je potreba ji krmit a ta nase potvurka chce jist jenom od maminky, ode me nechce nic.. atd atd atd.. veci, co clovek pozna za pochodu a vi, jak na to bude dite reagovat, je strasne moc.. a pokud neni absolutne zadna zkusenost, nebude to zadna prdel..

Je to už hodně dlouho, co jsme se s manželkou (mou vlastní) starali o tak malé děti. Myslím, že jsme jim věnovali dostatečnou péči, ale děkovali jsme za každý den, kdy jsme nemuseli spěchat na chirurgickou pohotovost (někdy jsme to neuhlídali). Ačkoliv (nebo možná právě proto) mám zkušenost, co obnáší starat se o tak malé dítě, asi bych si nevzal na triko starat se o cizí. Nota bene ještě k tomu v prostředí kde bych neuměl jejich řeč (jak bys asi telefonovala na pohotovost nebo co tam oni mají).

Tak kazdej tu zminuje tu narocnou peci o dite, ale co ta anglictina? To jako ta rodina nema na ni zadne pozadavky, ja kdybych si nekoho takhle najimal, tak bych chtel, aby umel aspon trosku mluvit po nasem.