Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hra o trůny - knihy vs. seriál?

Ahoj, jsem fanda seriálu a uvažuju o koupi knih. Chtěl bych si předem ujasnit některé věci, abych se pak nedivil!
1. Obsahuje kniha Valyrijštinu a jiné vymyšlené jazyky, které můžeme slyšet v seriálu? Pokud ano v jaké formě? (je přeložená?)
2. V seriálu je dost nahoty a sexu, obsahuje tohle kniha?
3. jen ujištění: knih je 5 a další se píše?
4. všechny, nebo téměř všechny seriálové postavy jsou v knize obsaženy? Jak moc se seriál odklání? "Vymýšlí" si hodně? (ne jen v ohledu postav, celkově!)
5. obsahují desky mapu Westerosu?
možná si ještě na něco vzpomenu

loading...

1. Nie, G.R.R.Martin sa sám vyjadril, že nie je žiadny linguista a jazykmi nechce v knihách strácať čas. Jazyky boli vymyslené až pre potreby seriálu úplne inými ľuďmi. Takže, valyrijsky a dothracky sa síce v knihe hovorí, ale je to preložené.
2. Áno, popisy bývajú celkom podrobné :).
3. Kníh by malo byť 7,či to autor stihne, nevie sa.
4. V knihe je postáv samozrejme oveľa viac, postavy v seriálu sú redukované pre prehľadnosť seriálu. Seriál sa od knihy už zásadne dosť odkláňa, v podstate je to už akoby iný príbeh, len s rovnakým začiatkom, ale iným koncom. Napríklad posledné dve série už v niektorých líniach predbehli knihu.
5. Áno.