Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč už se nelétá na měsíc?

Docela by mě zajímalo, proč už se tolik let prakticky nemluví o měsíci, proč už tam kosmonauti z žádných zemí nelétají. Znáte někdo více informací? Tohle je mi docela záhadou a rád bych věděl více :-) Nevěřím, že za 3 roky letů se mohlo prozkoumat tolik, aby přestal být měsíc zajímavým bádacím objektem.

http://moonphases.info/why-nasa-stopped-moon-visit s.html
https://www.quora.com/Why-have-humans-never-been-b ack-to-the-Moon-after-1972

A co měsíční stanice, proč se o takových projektech nemluví/nepracuje se na nich?

Z posledních výsledků výzkumu vesmíru namátkou jmenuji neustálé obohacování seznamu exoplanet nebo podivuhodné přistání modulu Philae na kometě.
Což není odpověď na Tvou otázku.
Chci jen ilustrovat, že řadu poznatků můžeme levněji získat vysláním sondy nebo kvalitními pozorovacími zařízeními.
Slovo levněji je samozřejmě důležité.
Pilotované lety jsou nepoměrně komplikovanější a dražší, protože mj. (jak řekl jeden astronom) je tam ta pitomá podmínka, že posádka by se měla živá a zdravá vrátit.

Přistání Apolla na Měsíci bylo mj. výsledkem soupeření USA a SSSR: SSSR do té doby hrál prim a Američané prostě museli - viz slavný Kennedyho projev "We choose to go to the Moon" .

Dnes by ani let na Mars už nikoho tak neoslnil, jako tenkrát Gagarin v kosmu nebo Američané na Měsíci.

... Veřejnost viděla jenom to, že Sověti už měli .. nene,veřejnost viděla jak je západ na míle technicky daleko od nás a my tady slintali okolo Tuzexů. Už tehdy se rusové nechali slyšet,že výzkum měsíce není jejich priorita.