Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamykáte si na noc dveře od bytu?

Zamykáte si na noc dveře od bytu?

Jsem z rodiny co zamyká, naopak rodina přítelkyně nezamyká vůbec.
Prý že když je bude někdo chtít vybrat, že to stejně udělá i tak...

Nějak se mi nedaří jí přesvědčit, aby to dělala.

Jak jste na tom vy?

Teď mám na mysli dveře od bytu v bytovce, co nemají z venku kliku.

Já tedy (před spaním) zamykám vždy všude. Z principu.

Ono je ale otázkou, jestli se jedná o bytovku někde v holešovicích, kde ve sklepě spí bezdomovci a bytovku někde na vesnici. V druhém případě bych měl i pochopení, znám takových lidí víc.

Ano zamykáme i vchodové, nedávno se objevily rýhy od jakýchsi páčidel od pokusu o násilné otevření, sklepy vykrádají pravidelně, budeme pořizovat kamery. Stejně jako to už má naprostá většina paneláků na sídlišti. Jeden soused dokonce říkal, že se na něj v noci někdo dobýval do bytu.

Dveře s koulí ven se má zamykat vždy, protože nezamčené "standardní bezpečnostní" dveře s kováním profík zámečník otevře za sekundu. Dá se setkat s krádežemi věcí blízko dveří, často lidi nechávají na dveřích zevnitř a blízkých věšácích cennosti, peněženky apod. toho si člověk všimne až po dlouhé době, když hledá věci, pak je otázka, jestli si to spojí s krádeží. Kriminalisté často hovoří o vniknutí dveřmi násilím jejich poškozením, protože se to nemají kriminálníci kde pořádně naučit profišperhákovat a rozbití je taky rychlé jako vysadit dveře, rozbít futra, vyrvat západku, a na hluk od vedle lidi dost nereagují.

ja nezamikám z dôvodu že máme dom nie byt a komplet oplotený (elektrický plot) + kamerový systém + psa, okrem toho bývame v oblasti kde moc lidi po ulici nebehajú. + mlj spánok je taký že když udrie blesk 100 metrov odomňa tak sa vôbec nezobudím ale když nejaký človek kráča 50 metrov od domu tak to sa zobudim jak nič... a podla zvuku vim vždy presne kde daný človek je.