Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí úkol - Podnikatelský plán

Prosím vás o pomoc s úkolem, jelikož si s ním opravdu nevím rady.

Máme sepsat co vše potřebujeme k danému podnikání. Vybrala jsem si zemědělství, ale vůbec nevím jak na to.

Jsou tu otázky: Co (vyrábět) -
Kolik (vyrábět) -
Jakým způsobem -
Pro koho -

Poté si máme zvolit vstupní kapitál, který mám momentálně na hodnotě 1 milionu. Ale jak říkám. Vůbec nevím, co po nás učitel chce abychom tam napsali. Takže pokud někdo rozumí podnikání, tak uvítám veškeré rady a nápady. Klidně mi můžete poradit i jinou věc, než zemědělství. Ale potřebuju to nutně udělat dneska... Moc prosím o pomoc

Pokud sis vybrala zemědělství dobrovolně, neudělala jsi moc dobře.

Máš půdu? Máš případně někoho, kdo ti ji pronajme? Máš mechanizaci?
Nemáš (a jedno mega je nic), skončila jsi.
Pokud to nechceš dělat jako koníčka, ručně, v malém (znám až moc dobře, akorát naše latifundie se mi tedy malé nezdají :-p).

Nebo chceš dělat živočišnou?

V zemědělství vše odedřeš sama a překupník (protože jen tak máš šanci produkci prodat) vydělá mnohonásobně více než ty - a bez práce. Zapomeň, že bys třeba mrkev či králíky sama prodávala do supermarketů.

To je mi jasné - i když třeba dělá chybu, králíci jsou mňam :-p

Poukazuji na to, že takto od stolu podnikatelský plán v zemědělství, to může proběhnout jen na papíře v nemyslící škole. Mnohem méně rizikovější (z hlediska výsledku) bude prodej matrjošek někde u staromáku, i se započtením odměny východoevropské ochrance.