Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wizzair odlet z Košíc-veľkosť malej príručnej batožiny

Dobrý deň,
odlietam z Košíc do UK a okrem podpaplubnej batožiny mám aj malú príručnú batožinu (zadarmo). Čiže na lietadlo si chcem zobrať batoh, v ktorom budem mať notebook. Ide o hráčsky notebook, čiže je o trošku väčší, čím vlastne bude mať môj batoh ako sú povolené.
Ako prísne to kontrolujú? Má niekto skúsenosti?

Wizzair mívá na svých letištích udělané pevné koše, kam by se mělo zavazadlo vlézt. Batoh nemá pevné rozměry, dá se zmáčknout :) Norma Wizzairu je 42x32x25, ty 3 cm snad naženeš.

Podle mě to kontrolovat nebudou, nebudeš-li tím velikostně vyčnívat (a to nebudeš). Můžeš si zkusit tam cvičně zajít a zkusit to napasovat, mělo by to být někde u check-in (v Košicích jsem nikdy nebyl, hádám). V Lutonu ("domovské" letiště Wizzairu v UK) to mají.