Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mám ráno strašně opuchlé oči?

No jo, asi to bude otázka spíš pro lékaře, ale snad budete mít zkušenost i vy. Není to po těžkém draku, ani z nevyspání. Je fakt, že je mi přes 60 a BMI mám 28, takže zatím docent. Dřív to bylo taky, ale do hodiny to zmizelo. Teď už takto vypadám několik hodin. Opuchlá víčka, jako po týdenním tahu. Taky prý chrápu jako parta dřevorubců. Může to být z toho? Ale chrápu už 20 let.

Na tom možná něco bude, ale životosprávu jsem nezměnil. U monitoru poslední dobou opravdu vysedávám dlouho (a nepálily by mně při tom oči?). Používám 80 cm LED televizor a koukám na to z 1,5 m. Jas a kontrast je daleko větší, než při sledování TV. Chtěl jsem to snížit, ale nejde to. Dá se proti tomu něčím chránit?