Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytrhnutí zubu

Čau, chtěl jsem se zeptat, jestli moc bolí vytrhnutí zubů, konkrétně 8, a jestli je moc bolestivé nasledne zašití rány.
Po domluvě s mým zubařem je zašití nutné
Předem díky za odpověď.

Neucítíš nic, jen jak ti škube celou čelistí, jak chytne zub do kleští, jinak máš hubu umrtvenou. Když je zub dobře rostlej, prostě zatáhne a vytrhne.
Horší však je, když jsou kořeny propletený pod sedmičku, to pak musí zuby vysekávat. Samotný zašití bolet nebude, bude to přece umrtvený. Bolet tě budou panty od neustálýho otevření a škubání za čelist. A pak to trochu bude bolet, až odezní anestezie.

Mám za sebou jednu spodní (ty jsou horší) zarostlou osmičku, druhá mě ještě čeká.
Zákrok cca 30min, zcela nebolestivý, ale nepříjemný - zejména postupné odvrtávání a dlabání části zubu. Moc mě to nebavilo, ale co naděláš.
Horší je aftermath, první dny a ještě po týdnu jsem si musel vzít občas ibáč a zašitá díra přestala úplně bolet po 10 dnech. Nechal jsem si napsat Aulin, zabírá skvěle a má mnohem delší poločas rozpadu než Ibáč.

Důležité je, aby nebyl zub napaden zánětem, pak hůře zabírá anestezie.