Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řazení auta

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli můžu podřazovat třeba z 5-ki na dvojku. Dejme tomu:

Jdu mimo město 100 km/h a chci zabočit, tak spomalím na cca 25 km/h. Mohl bych třeba z pětky hned zpomalit na dvojku? Nebo to má jít postupně? 5 - 4 - 3 - 2?

Tak jo ale já se prostě bojím že tu autoškolu neudělám :(. Vím že mě to tam naučí, ale pořád mi něco říká že se řídit nikdy nenaučím. Kdyby jste byli tak hodní, mohli by jste mi napsat jak se rozjet s benzínem? Vím jen to, že se stlačí spojka, zařadí jednička, nastaví se otáčky a dává se spojka do záběru. Je ještě nějaký způsob rozjíždění?

Zeptal jsem se nedávno táti jestli bych si to mohl vyzkoušet na nějaké neveřejné cestě, ale řekl že nebude riskovat. Tak jsem se rozhodl takhle. Půjdu do autoškoly příští rok a půjdu do autoškoly s automatickou převodovkou. Přece je to jednodušší systém a stejně za cca 15 let už tu budou JEN automatické převodovky.

Někteří lidé říkají že automat je pro lenivé lidi. Není tomu tak. I za automatem nemůžete třeba zaspat. Pořád je co dělat v autě. Sledovat jakou rychlostí jedete, sledovat značky atd... Automatická převodovka má jen jednu nevýhodu. A to je její cena. Ale musíme doufat že cena klesne :).

Takže tedy půjdu do autoškoly s automatem. Prostě, řídit manuál není pro každého, každý máme nato něco. Je mi jedno jestli mě teď zhejtujete, ale automat je skutečně dobrý.

Tak to bych nedělal, všichni si z tebe budou dělat prdel že nemůžeš řídit auto s normální manuální převodovkou :-D:-D A nebuď z toho zbytečně předposranej, v autoškole se to po pár jízdách naučíš.
To že budou za 15 let jen automatický převodovky je dobrej kec, to můžu taky říct že za 25 let budou stejně už jen jezdit auta co se řídí sami :-p

Před naším barákem parkuje dost aut. Je jich tam tak cca 34. Vždy když jdu do obchodu tak koukám do aut jaké auto má jakou převodovku. Počítal jsem to.

26 aut mělo automat a 8 aut manuál. A to, že se tobě nelíbí automat už není moje věc. Vím že jenom závidíš protože automat je drahý a nemůžeš si ho dovolit. Tak si našetři a budeš ho mít :).

A to vaše rodinné auto má nebo nemá automatickou převodovku? Protože pokud B je pravda, tak až budeš mít řidičák na auta s automatickou převodovku, než se zmůžeš na auto s automatickou převodovkou, ten řidičák budeš si budeš moci akorát vetknout za širák. A až si takové auto konečně koupíš, tak zjistíš, že jsi všechno co ses naučil v autoškole, zapomněl.

Už ses tady na to jednou ptal a nechtěl si o manualu ani slyšet. Tak předpokládám, že si za volantem ještě stále neseděl a hledáš tu svoji autoškolu jen na automat.
Vážně ti to za to stojí?
Opravdu nemáš nějakého kamaráda co má auto a vzal by tě někde na boční silnici? Zjistíš, že to není absolutně žádný problém.
Záleží ale na tobě, pokud máš prachy na automat a jeho údržbu a nebude ti vadit, že si s tebe bude dělat každej srandu, např. v práci když odmítneš pro něco dojet, protože služební vůz nemá automat tak je to tvůj boj a hurá do toho :-)

Taky jsem měla při autoškole strach že se v životě nenaučím rozjezdy ale chce to trénink a pak o tom člověk ani nepřemejšlí ... co mi taky dělalo problém rozjezdy do kopce bez ruční brzdy u toho stačilo taky zatrénovat ... zbytečně se nestresuj a ono to půjde pak samo, jen to chce jezdit a jezdit ...