Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nizozemština

Zdravím,
poslední dobou se setkávám s faktem, který se týká nizozemského jazyka. Slýchám, že studium nizozemštiny je užitečné a že se jedná o žádaný jazyk. Co si o tom myslíte? Má smysl tento jazyk studovat?
Díky za odpověď :-)

Nizozemsko
Oficiální řečí v Nizozemsku je nizozemština a fríština. Obě řeči patří uvnitř indoevropské jazykové rodiny mezi západogermánské jazyky. Nizozemština je mimo Nizozemska také oficiální řečí v Belgii (Vlámsko) a mimo Evropu i v Surinamu a na nizozemských ostrovech v Karibiku (Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, Svatý Eustach, Svatý Martin). Někdy se používá také nepřesné označení holandština, které může označovat i dialekty provincií Severní a Jižní Holandsko. Vlámština je naproti tomu souhrnný název pro mluvenou nizozemštinu ve Vlámsku. Základem jazyka bylo hornofranské nářečí dolnoněmčina, ze kterého se tento jazyk vyvíjel již před 12. stol. V lexikologii i morfologii má hodně společných znaků s němčinou, liší se od ní zejména ve výslovnosti a pravopisu. Dolnoněmčina má v Nizozemsku mnoho oblastních nářečí: groningština, drentština, stellingwerfština, sallandština, twentština, veluwština a achterhoekština. Oblastním nářečím je i limburština, kterým se hovoří v provincii Limburg. Zásluhou výuky jednoho i více cizích jazyků již na základních školách, mluví většina Nizozemců také anglicky, německy nebo francouzsky.

pokial plánuješ pracovať v Holandsku,flámskej časti Belgicka a v Suriname,tak Ti tento jazyk k niečomu dobrý bude,pokial chceš ísť do južnej Afriky,búrština je už dosť vzdialená a rozdiely sú skoro tak velké ako medzi polským a českým jazykom.....