Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oblečení na svatební obřad

Zdravím, za nějakou dobu se chystám bez doprovodu na svatební obřad a následně na večerní párty. Jelikož si neberu žádné jiné převlečení, chystám se na obřad v košili a kalhotech. Přítelkyně ale tvrdí, že se košile samotná nehodí a že si mám vzít i sako a kravatu. Ale moc se v tom necícím a nechci v tom být po celou dobu. Na párty asi moc lidí v obleku nebude. Myslíte že mohu jen v košili a oblekových kalhotech? A když bude nejhůře, tak sako ale bez kravaty?

Tak jednoznacne sako s kravatou. Dale manzetove knkflicky, kapesnicek do saka a samozrejme cely oblek musi byt velikostne idealni. Zadne dlouhe rukavy apod obludnosti. Manzety od kosile musi byt videt tak 1-1,5 cm, kosile peclive vyzehlena atd. atd. Bez kravaty tam ani nechod.

Čekal jsem, kdy se připojí módní znalec. Pokud to není svatba z high society (syn velkouzenáře si brer dceru ředitele banky), nemají pronajatý zámek Hluboká a na pozvánkách dress code, ale obřad se bude konat v místním kostelíku a hostina v přilehlé restauraci, tak bych toleroval oblek z maturitního plesu, pokud není moc sežraný moly a svatebčan ho zapne přes břicho.

V tomhle punktu se ho musim zastat. Jo, kdyz nekam lezu, mam obleceni odpovidajici situaci. A upozornil na par detailu, ktery jsou casto blbe a pritom to fakt moc nestoji.
Osobne chodim 3/4 roku v sortkach a tricku. Ale obcas proste jsou situace, kdy clovek musi nejak vypadat a co naplat, fakt to znamena oblek, kosili, kravatu. A prave takovy detaily, jako manzety kosile naprosto jasne ukazujou, jestli to umis nosit nebo si to mel na sobe naposled u maturity.