Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cestovní pas

Ahoj,

nezřizoval si poslední dobou někdo cestovní pas? Potřeboval bych vědět, jak dlouho to zhruba trvá a co je třeba. Bohužel kvůli práci nemám moc čas a úřední hodiny se mi moc nehodí, takže jedinou možností je stihnout před prací. Nevíte, jak dlouho to cca trvá, když nepočítáme fronty? Předpokládám, že je třeba vzít svůj starý neplatný pas s sebou a tam by to mělo být do 15 min., jen vyfotí, zaplatím a jdu.

Díky

Díky za odpovědi. Samozřejmě vím, že to trvá 30 dní nebo je možnost zrychleného pasu, ale spíše mě zajímá, jak dlouho trvá samotné vyřízení žádosti, když nepočítáme fronty, které asi budou. Jestli jen vyfotí, udělají žádost, zaplatím a jdu, jestli je to otázka třeba 10 minut nebo půl hodiny .)

byl jsem tam predevcirem.. sel jsem na urad na 8:00, byl jsem tam prvni :)

trva to cele asi 5 minut.. ukazes stary pas, vyfoti te, sejmou otisky z prstu leve i prave ruky (jeden prst), pak se zkousi, jestli ty otisky sedi, podepises zadost.. hotovo.. platil jsem tusim 600, u nas je MeU tak vyspely, ze muzu i kartou :)

udajne 2-3 tydny, pak by mel byt hotovy, na vydani musim dojit osobne, je potreba mit stary pas s sebou..

BIOMETRICKY mas zhruba do 3 Tydnu s dobou platnosti 10 let.
• Otisky (elektronické) prstu : 3-5 Minut.
• Ocni bodovky : 3-5 Minut /Pres PC tam oznaco jen par bodu, cas trvani zalezi exlusivne na sikovnosti vyrizujici osoby.