Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hory léto 2016

Dobrý den,
Za pár dnů mám odjíždět s kamarádkami na hory (5 dnů na horách). Budeme převážně podnikat túry. Chtěla jsem se zeptat co si s sebou berete za oblečení, obuv, protože já jsem v koncích. Jsem městský tip takže outdoorové oblečení nevedu ani pohorky prostě nic. Mám ráda módu (vysoké podpatky, sukně, kabelky :-)). Nechci hlavně na horách vypadat jako nějaký buran. Jestli má někdo nějakou radu budu ráda :-)

Jedeme do Krkonoš. Víc nevím, protože to zajišťovaly holky. ...no taky říkaly, který tam byly minilý rok, že některé ůseky docela kloužou i když je sucho. Tak nevím, sem myslela, třeba nějaký zimní boty !? Tenisky mám ale ty jsou tak dobrý do obchodu nebo do auta. Jak říkám já nosím z 99 procent podpatky.

třeba nějaký zimní boty !?

Nie su prilis tazke a nebude v nich v lete teplo? Neviem ako vyzerajú Krkonose, ale na normalne tury v peknom pocasi bude stacit bezne "outdoorove" oblecenie (topanky, nohavice, tricko a nejaka lahka bunda/vesta/mikina). Najviac by som si dal urcite zalezat na topankach, chodit 5 dni v starych rozslapanych botaskach nemusi byt zrovna sranda.

kozačky jsou zbytečnost, akorát tak na zlomení nohy. Kup si jedny pořádné (pevné, s dobrým šněrováním) a pohodlné trekingové kotníkové boty s dobrým vzorkem (do kterých se pohodlně vejdeš i s tlustými ponožkami) - s tím si vystačíš i do bláta. Důležité je abys po první túře neměla otlačeniny a puchýře.

Apropos: do hor se nejezdí na módní přehlídku, ale s funkčním oblečením a botami. Nikdo tě tam nebude známkovat za outfit, ale ty budeš strádat, pokud zvolíš špatné oblečení.

Co se oblečení týká, platí, že lepší je více tenkých vrstev, které můžeš kombinovat podle počasí a teploty, takže tenká nepromokavá větrovka, svetřík, tričko je víceméně správná kombinace, kterou můžeš dle potřeby redukovat až do topless. ;-)

P.S.: s tou růžovou bundičkou bys tam byla pro smích.