Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezdají se mi posledních pár let sny jakto ?

Ahoj lidi.Mám takovou otázku.Dřív jsem spal v jiném pokoji (asi 5 - 6 let) dozadu no a to se mi zdály sny skoro každý týden a ted co těch 6 let spím v novém pokoji tak vůbec.Zdálo se mi za celých 6 let snad jen 10 snů.Vážně nelžu.Nevím čím je to možné ? Docela mě to i štve sny se mi docela líbily nebo jak bych to popsal :-D bavili mě :-D .Co vy ? Zdají se vám sny často ? jak je možné že mě už ne ? :(

V prubehu spanku se neustale meni nekolik fazi. Jedna z nich je REM faze, ve ktere se zdaji sny. Bezne 4-6x v prubehu spanku. Sny se ti opravdu zdaji.

Nicmene k tomu, aby sis ho zapamatoval, je potreba se probudit prave v rem fazi. A i kdyz zaregistrujes, ze se ti neco zdalo, muzes znova usnout a po probuzeni o tom ani nevis.

Takze za prve se ti v novem pokoji spi zrejme lepe, mene se budis a tudiz si pamatujes mene snu. Za druhe spoustu snu si proste zapomnel a ani o tom nevis. Velkou vedu bych za tim nehledal, ono se to v budoucnu muze zase otocit.

Ne :-D fakt ne... ale poprvadě.. v životě jsem měl erotický sen snad jen 3x .Většinou se mi zdáli děsivé sny a to ani nemám vážné problémy v životě :D nejspíš je to tím že jsem se hodně koukal na horory před spáním.

No je pravda že budu mít asi tvrdší spánek.V noci se totiž nevzbudím ani když chci na záchod a jdu až ráno.Vážně.V životě jsem se skoro nikdy nevzbudil že bych potřeboval na malou.Vždycky až ráno se probudím a chce se mi strašně čůrat.

No asi fakt spíš tvrdě.Já když jsem se občas vzbudil,nevím jesli v REM nebo neREM,ale ten sen byl dobrý,tak jsem si to uvědomil a řekl si:musím se honem dospat,abych věděl,jak to dopadne.Prostě mozek normálně makal.Nebo jsem si sám zvolil,jak by to mělo dopadnout a tak nějak v polospánku jsem ten sen dokončil.To ale jen vyjímečně.

V noci se totiž nevzbudím ani když chci na záchod

-no hlavně ať se Ti nezačne zdát,že už na tom záchodě jsi a můžeš začít...:-)

Měl jsem to jednu dobu velice často. A byla to paráda. Akorát je velice těžké se v tom udržet jsi jakoby na půl vzbuzený, ale vší silou se snažíš zůstat ve snu, protože je to velká zábava. Je to pak taková nejnamakanější počítačová hra, kde si člověk dělá co chce. Ale chce to mít klid, protože vnímáš vše v místnosti kde spíš a sebemenší rámus, nebo něco co by tě vyrušilo tě vytáhne ze snu úplně a už se ti to nepovede.
Ještě jsem přišel na to, že v takových snech se vše děje podle toho co předpokládáš že se stane.
Takže například si řekneš, že půjdeš oslovit tuto krásnou slečnu a ona bude mít určitě zájem ]:) . Řekneš si, že se ti povede ukrást sportovní auto a pořádně se projedeš bez ohledu na nebezpečí, atd atd...
Měl jsem dříve takové sny i každý týden. Teď už asi 3 roky nic, je to nejspíš tím, že jako školou povinný jsem chodil spát se slepicema a vstával na 7-8 a teď spím většinou od 24:00 do 5:00-6:00. A nepamatuji si že se mi vůbec něco zdálo...

ja svoje telo poznám víc jak... a viem že jak sa to "tvári" v mozgu když se zobudíš v REM fázi,... nekdy dokonca když se zobudím nevím čo se mi snilo a v priebehu niekolkých hodín si spomeniem čo sa mi snívalo. A preto že ked spím vnímam zvuk okolia (aj ten si pamätám, aj ked pes štekne, aj ked je búrka aj vše) ale pritom spím, ak bych nespal, tak to jsem v tom prípade nespal už niekolko let. :D